TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSivillerin öldürülmesi bir savaş suçudur

  Sivillerin öldürülmesi bir savaş suçudur

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Hepimiz Bucha’da vahşeti gördük. Bu Rusya Devlet Başkanı Putin’in savaşının gerçek doğasını ortaya koyuyor. Sivillerin öldürülmesi bir savaş suçudur.

  NATO Dışişleri Bakanları Toplantıları öncesi basın açıklaması yapan Stoltenberg, “Putin’in amacı, Donbass’ın tamamını kontrol etmeye çalışmak ve Donbass ile Rusya arasında bir kara köprüsü kurmaktır. Başkan Putin’in tüm Ukrayna’yı kontrol etme arzusundan vazgeçtiğine dair hiçbir belirti görmedik. Bu yüzden hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu uzun bir süre devam edebilir” ifadelerini kullandı.

  Stoltenberg, savaşa kritik bir aşamaya gelindiğini belirterek, “Rusya’nın ikmal yapmak, yeniden silahlandırmak için güçlerini kuzeyden çıkardığını ve doğuya büyük bir taarruz düzenlemek için hazırlık yaptığını görüyoruz” dedi.

  “BUCHA, PUTİN’İN SAVAŞININ GERÇEK DOĞASINI GÖSTERİYOR”

  Stoltenberg, Bucha ve Ukrayna’nın diğer kentlerinde yaşanan sivil ölümlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Ukrayna’daki acımasız savaşı ele alacağız ve hepimiz Bucha’da ve Ukrayna’nın diğer yerlerindeki vahşeti gördük. Bu, Rusya Devlet Başkanı Putin’in savaşının gerçek doğasını ortaya koyuyor. Sivillerin öldürülmesi bir savaş suçudur. Bu nedenle NATO müttefikleri, tüm gerçeklerin ortaya çıkarılması, soruşturulması ve sorumluların cezalandırılması için uluslararası çabaları desteklemektedir” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler