TRY - Türk Lirası
EUR
18,5250
USD
17,9489
GBP
21,9075
CNY
2,6612
24 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
11 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSivas'ta polis adayları mezun oldu

  Sivas’ta polis adayları mezun oldu

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 27’nci dönem polislik mesleki eğitim programını tamamlayan polis adayları mezun oldu. Mezunların yemin ederek kep fırlattıkları törende, aileler ve polis adayları duygusal anlar yaşadı. 

  POMEM bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Polis Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Yırtar, protokol üyeleri ve polis adaylarının aileleri katıldı. 

  Sivasta polis adaylari mezun oldu 1 - yerel haberler - haberton
  Sivas’ta polis adayları mezun oldu

  Törende konuşan Vali Yılmaz Şimşek polis adaylarına seslenerek, “Bugün sizler çok şerefli  bir mesleğe, devletimizin adeta vitrini olan çok önemli bir kuruma ilk adımlarınızı atıyorsunuz. Bu bilinçle ve emniyet teşkilatımızın köklü kurumsal kültürü doğrultusunda gerekli eğitimlerinizi aldınız ve polis olmaya hak kazandınız.

  Aldığınız eğitimler doğrultusunda ve bugün burada yapacağınız yemine sadık kalarak, kutsal mesleğinizin vatan sevgisi, merhamet, adalet ve kötülükle mücadele olduğunu asla unutmayacağınıza, meslek hayatınız boyunca toplum menfaatini şahsi menfaatlerinizin üzerinde tutup, görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

  Sivasta polis adaylari mezun oldu 2 - yerel haberler - haberton
  Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 27’nci dönem polislik mesleki eğitim programını tamamlayan polis adayları mezun oldu.

  Konuşmaların ardından 27’nci dönem birincisi Harun Başar yaş kütüğüne plaket çaktı. Okulu dereceyle bitirenlere hediyeleri verildi. Tören mezun olan 427 polis adayının yemin etmesi ve kep atmasıyla sona erdi. Törende ailelerine kavuşan polis adayları, duygu dolu anlar yaşadı. Çocuklarını polis üniforması ile gören yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler