TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
14.7 C
Ankara
17.5 C
İstanbul
18 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaSivas Demir Çelik Fabrikası'na kayyum gerekiyor 

Sivas Demir Çelik Fabrikası’na kayyum gerekiyor 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Ben buradan bana dert yanan işçiler adına hükümete sesleniyorum ve Sivas Demir Çelik Fabrikası’na kayyum ve yönetim atanması gerekmektedir. Elinizi çabuk tutun” diye konuştu. 

Çayır, “Bundan birkaç hafta önce bir operasyon yapılmıştı. Operasyon sonunda aralarında Erol Evcil’in de içinde olduğu bir grup içeri alındı. Alınmalarının ardından Türkiye’deki birçok demir çelik fabrikasına kayyum atandı. Ancak ne var ki, Sivas Demir Çelik Fabrikası’na hiçbir kayyum atanmamış, oranın çalışanları ile ilgili herhangi bir iyileştirme yapılmamış, bir yol haritası çizilmemiştir. İşçiler aileleri ile birlikte kendi kaderlerine terk edilmiş haldeler.

Buradan hükümete sesleniyorum. Bir an önce diğer illere atadığınız kayyumları neden Sivas’a atamıyorsunuz ve yönetimi neden devretmiyorsunuz, ortada bırakıyorsunuz? Ben buradan bana dert yanan işçiler adına hükümete sesleniyorum ve Sivas Demir Çelik Fabrikası’na kayyum ve yönetim atanması gerekmektedir. Elinizi çabuk tutun” diye konuştu. 

Sivas demir celik fabrikasina kayyum gerekiyor 1 1 - politika - haberton
Sivas demir çelik fabrikası’na kayyum gerekiyor 

‘ABD’YE GÜVEN OLMAYACAĞINI, HEPİMİZ BİLİYORDUK’ 

Türkiye son dönemlerde, ittifak ve müttefik ülkelerden sürekli darbe yediğini ifade eden Çayır, “Türkiye, Kuzey Irak’ta, Suriye’de kendi güvenliğini arıyor. Bunu doğru yapıyor. Kim ne derse desin, kim ne adına konuşursa konuşsun. Amerika Birleşik Devletleri 10 bin kilometre ötede, 20 bin kilometre ötede kendi iç güvenliğini ararken, kendi insanlarının huzur ve mutluluğunu ararken, Türkiye’nin sınırında bulunan bir ülkeye, terör bataklığına dönüşen bir yerde, orayı kurutma çabasını insanlar ve ülkeler neden anlamaz?

Bu anlamda müttefik dediğimiz, beraber çalıştığını iddia ettiğimiz Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden ve silahlı kuvvetleri, öldürülen terörist ile ilgili resmi sitelerinde ‘başsağlığı’ ve ‘taziye’ mesajları yayınlamaktalar. Dost musun, düşman mısın? Yanımızda farklı, başka yerlerde farklı konuşan bir ABD’ye güven olmayacağını, hepimiz biliyorduk. Ama bu kadar aleni, bu kadar açık hem dostluk hem de düşmanlık edeceksiniz, sizin içinizi kemiren ve bindiğiniz dalı kesmeye çalışan teröristlerle iş birliği yapacaksınız. Buna hiçbir devletin razı olması mümkün değil. Bu konuda elbette hükümetin eksiklikleri, yanlışları vardır ama Türkiye’nin güvenliği söz konusu. ABD Başkanı Biden tutup bize silah sıkan teröriste dost muamelesi yapamaz. Yaparsa Türk milletini kaybeder, nefretini kazanır” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler