TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.4 C
İstanbul
19 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSivas Belediyesinden kadınlara spor ayakkabı

  Sivas Belediyesinden kadınlara spor ayakkabı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sivas Belediyesi yürüyüşe teşvik için başvuru yapan kadınlara spor ayakkabısı hediye edecek

  Sivas Belediyesi, yürüyüşe teşvik etmek amacıyla, 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapan kadınlara spor ayakkabısı hediye edecek. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şimdiye kadar 15 bin başvurunun olduğu kampanya hakkında konuşarak, “Sağlıklı nesiller ve gençler yetişsin istiyoruz” dedi.

  Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın çalışanlarının ’24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayan Bilgin, Sivas’ta temeli atılacak 343 milyon TL değerindeki 13 proje hakkında bilgilendirme yaptı.

  Sivas belediyesinden kadinlara spor ayakkabi 2 - yerel haberler - haberton
  Sivas Belediyesinden kadınlara spor ayakkabı

  “15 Ağustos’tan sonra dağıtımları gerçekleştireceğiz “

  Halkı harekete geçirmek amacıyla güvenli yürüyüş yollarını arttırdıklarını anlatan Başkan Bilgin,  kadınları spora teşvik etmek için başlatılan spor ayakkabısı kampanyasının yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. Bilgin, “Şehrimize son 2 yıldır yürüyüş yolları kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Işıklandırmalarıyla standart, pırıl pırıl yürüyüş yolları oluşturuyoruz. Yine yaptığımız her parka da yürüyüş yolları yapıyoruz. Çünkü insanlar güvenli ortamlarda yürümek istiyor. Günümüzde hareketsiz bir toplumuz. Biz de yürüyüşe ve spora teşvik edebilmek adına Sivas’ın sultanları sağlıkla yürüsün istedik ve spor ayakkabısı hediye etmeye karar verdik. Bununla ilgili internet üzerinden bir link oluşturduk.

  Müracaatlarımız devam ediyor, Cuma günü bitecek. Cuma gününden sonra, müracaat eden ve kriterlere uyan tüm hemşerilerimizi spor ayakkabıyla buluşturup yürümeye teşvik edeceğiz. Biz sağlıklı nesiller, sağlıklı gençler istiyoruz. Bunu yaparken de gençlerimizi harekete geçirmek için Belediyespor ve gençlik spor bünyesinde farklı spor etkinlikleri düzenliyoruz. Hanımlarımızın, kızlarımızın spor yapabilmesi için ortamlar oluşturuyoruz. Bunu yaparken de böyle bir kampanya başlattık ve ilgi çok yoğun.15 bin başvuru oldu. İnşallah 15 Ağustos’tan sonra dağıtımları gerçekleştireceğiz. Buna bağlı olarak farklı bölgelerde yürüyüş programları düzenleyerek, farkındalık oluşturacağız” diye konuştu.

  343 milyon TL bütçeli proje

  Seçim öncesi verilen sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını belirten Bilgin, “Seçim vaatlerimizin arasında olan 13 projemizin temel atma programını gerçekleştireceğiz. Temelini atacağımız ve maliyeti 343 milyon TL olan bütün projeler, ihalesi yapılmış ve sözleşmeye bağlanmış projeler. Kızılırmak projesinin hayata geçirilebilmesi için öncelikli olarak Kızılırmak’ı atıklardan korumak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AB desteğiyle birlikte Kızılırmak kolektör hattının ihalesini yaptık. Bu proje, Sivas’a katma değer katacak. İnşallah 2022’nin Kasım ayı gibi bitirilecek. Kolektör çalışması bittikten sonra Kızılırmak Projesi’ni 2022 yılında ete kemiğe büründürecek şekilde hayata geçirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

  “Temelini atacağımız 1 MV’lık projemiz var”

  Güneş Enerjisi Sistemi (GES) projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Bilgin, “Amacımız kendi enerjisini kendi üreten ve bu noktada tasarruf eden bir belediyecilik anlayışı ortaya koymak. Bugünkü rakamlarla yaklaşık 22 milyon lira yıllık enerji tüketimimiz var. Şu anda temelini atacağımız 1 MV’lık projemiz var. İlerleyen dönemlerde kuracağımız diğer GES projeleriyle de 7 yıl sonra 22 milyon lirayı kendi kasasında tutup şehrin farklı ihtiyaçları için kullanacağız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler