TRY - Türk Lirası
EUR
18,1347
USD
18,5885
GBP
20,6791
CNY
2,6122
14.8 C
Ankara
18.6 C
İstanbul
23.3 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerŞişli'de delinen doğal gaz borusuna açıklama

Şişli’de delinen doğal gaz borusuna açıklama

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım (İGDAŞ) Şişli’de delinen doğal gaz borusu ile ilgili İGDAŞ yazılı açıklama yaptı.

Gülbahar Mahallesi Galata Deresi Caddesi’nde saat 13.30’da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yürütülen ‘Atık Su Bakım Onarım Çalışması’ sırasında, asfalt kazıma için kullanılan iş makinesi, doğal gaz ana dağıtım borusunu deldi. Delinmenin ardından, doğal gazın borudan basınçla çıkması nedeniyle çevrede panik yaşandı.

Sislide delinen dogal gaz borusuna aciklama 1 - yerel haberler - haberton
Şişli’de delinen doğal gaz borusuna açıklama

İGDAŞ’TAN AÇIKLAMA

İGDAŞ konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul, Şişli İlçesi Gülbahar Mahallesi Galata Deresi Caddesi’nde yapılan bir kazı çalışması sırasında doğalgaz çelik hattımıza hasar verilmiştir. Ekiplerimiz hemen olay yerine ulaşmış olup, doğal gaz vanalarını kapatarak hasar gören kısımdaki tamirin yapılabilmesi için öncelikle boru içindeki basınçlı gazın hızlı bir şekilde tahliyesini sağlamıştır. İGDAŞ ekipleri tarafından hasar noktasında çevre emniyeti alınmış, yol trafiğe kapatılmış, polis ve itfaiye ekiplerine haber verilmiştir. Şişli ve Kağıthane ilçelerinde toplamda 7 mahalle yapılan hızlı müdahale sonrası farklı noktalardan beslenerek abonelerimize doğal gaz arzı devam etmiş ve yaşanan durumdan abonelerimiz bu süreçte etkilenmemiştir” denildi.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler