TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamSisam Adası'na geçmeye çalışan 5 göçmen yakalandı

Sisam Adası’na geçmeye çalışan 5 göçmen yakalandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden lastik botla Yunanistan’ın Sisam Adası’na geçmeye çalışan 5 kaçak göçmen ile 1 organizatörlük şüphelisi, denize açılmak üzereyken jandarma tarafından yakalandı. 

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün Güzelçamlı sahilinde lastik botu denize indirmeye çalışan bir grubu fark etti. Bölgeye giden ekipler, 5 kaçak göçmen ile insan kaçakçılığı yaptığı belirtilen S.O.’yu Sisam Adası’na geçmeye çalışırken yakaladı.

Motorlu lastik bota da el konuldu. Gözaltına alınan organizatörlük şüphelisi S.Ö., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Kaçak göçmenlerin ise işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi’ne teslim edileceği bildirildi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler