TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaŞimdi zafer için birleşiyoruz

Şimdi zafer için birleşiyoruz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’de nevruz, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Şimdi zafer için birleşiyoruz” dedi.

Nevruz etkinliği Gündoğdu Meydanı’nda düzenlendi. Etkinlik öncesinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Etkinlik nedeniyle birçok yol ve sokak araç trafiğine kapatılırken, alana gelenler oluşturulan polis noktalarında arama yapıldıktan sonra içeri alındı. İzmir’deki nevruz etkinliğine HDP Ağrı Milletvekili ve DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, TİP Genel Başkanı Erkan Baş, önceki dönem HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Yeşil Sol Parti MYK üyesi Ahmet Asena, MED TUHAD-FED üyesi Salih Tekin ile partililer katıldı.

İzmir'de nevruz, gündoğdu meydanı'nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan türkiye i̇şçi partisi (ti̇p) genel başkanı erkan baş,
İzmir’de nevruz, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Şimdi zafer için birleşiyoruz” dedi.

Nevruz ateşine, HDP İzmir il binasına düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz ve ‘Barış Anneleri’ katıldı. Etkinlikte konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Yıllardır bölmeye, ayrıştırmaya çalıştıkları halklarımız birbirine el uzattı.  Hepsinin hesabını birlikte soracağız. Şimdi hazır olsunlar. Asrın hesaplaşması geliyor. Bu meydanda toplananlar bizim kardeşlerimiz. Bunlar şimdiye kadar bizi açlıkta, yoksullukta birleştirdiler. Şimdi zafer için birleşiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından program sona erdi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler