TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSilopi'deki Sakine cinayetinde 1 tutuklama

  Silopi’deki Sakine cinayetinde 1 tutuklama

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Silopi ilçesindeki çöp toplama alanında bıçaklanıp öldürüldükten sonra yüzü yakılmış cesedi bulunan Sakine cinayetiyle ilgili olarak, Sanat Sokağı’nda toplanan bir grup kadın eylem yaparak cinayeti protesto etti.

  Silopideki sakine cinayetinde 1 tutuklama 1 - yaşam - haberton
  Silopi’deki Sakine cinayetinde 1 tutuklama

  Grup adına Silopi Belediyesi Kadın Kültür Merkezi’nden sosyolog Evin Hasaoğlu açıklama yaparak, “Biz bugün şiddete ve kadın kıyımına son derken bile dünyanın her yerinde kadınlar şiddete, hakaret, taciz ve tecavüze uğruyor. Şiddet ve katliamlar bir toplumsal sorun, bir insan hakları ihlalidir. Kadının konuşmasından, gülüşünden, giyiminden, kuşamından, kadının her türlü eylemini şiddet uygulamak için kendine haklı bir sebep olarak gören erkek egemen zihniyetin bakış açısı, şiddeti ve kıyımı meşru kılıyor. Bugün Silopi’de erkek terörüne bir kadın daha kurban etmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Sakine Kültür’e (37) yapılan bu vahşet bütün topluma yapılmıştır” dedi. Açıklamanın ardından kadınlar 2 dakikalık oturma eylemi yaptı. Kadınlar sloganlaı attıktan sonra dağıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler