TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSilifke'de erik ağaçları meyve verdi

  Silifke’de erik ağaçları meyve verdi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin’in Silifke ilçesinde erik ağaçları meyve verdi

  İlçeye bağlı Gülümpaşalı Mahallesi’nde üretici Hüseyin Dere’ye ait 10 dönümlük bahçede erik ağaçları meyve verdi. Havaların sıcak gitmesi ile bahçesindeki erik ağaçlarının meyve vermesinin kendilerini şaşırttığını belirten Dere, erikleri satmayı düşünmediklerini, hamile ve hastalara şifa için verdiklerini kaydetti. Ağaçlarının meyve vermesinden dolayı şaşkınlık yaşadıklarını belirten Dere, “Bu yıl havalar iyi gittiği için eriklerimiz çiçek açtı. Meyvelerini topluyoruz.  İsteyenlere yolluyoruz. Genelde aşerenlere ve canı isteyenlere göndermeye çalışıyoruz” dedi.

  SÜRPRİZ OLDU

  Ziraat Mühendisi Kerim Dere, erik ağaçlarının meyve vermesinin kendilerine de sürpriz olduğunu belirterek, “Bu yıl havaların anormal olmasından dolayı mevsimsel olmayan çiçekler açtı ağacımızda. Bunlar da meyveye dönüştü. Biz de beklemiyorduk, bize de sürpriz oldu.  Hamilelere, özellikle yakın çevreden isteyenlere gücümüzün yettiği kadar göndermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler