21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıŞile'deki otellerde 14 Şubat yoğunluğu

  Şile’deki otellerde 14 Şubat yoğunluğu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Şile’deki otellerde 14 Şubat yoğunluğu oluştu. Bazı çiftlerin uygun otel bulabilmek için onlarca telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. 

  14 Şubat Sevgililer Günü‘nü kutlamak ve koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağında İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler  Şile‘nin yolunu tuttu. Şile’deki otellerde 14 Şubat yoğunluğu oluştu. Bazı çiftlerin uygun otel bulabilmek için onlarca telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. 

  “14 ŞUBAT DOLAYISIYLA DAHA ÇOK TALEP GÖRÜYOR”

  Şile'deki otellerde 14 şubat yoğunluğu
  Şile’deki otellerde 14 Şubat yoğunluğu

  Şile’de butik otel işletmecisi Fatih Laçinok, “Normalden daha fazla bir yoğunluğumuz var. 14 Şubat dolayısıyla daha çok talep görüyor. Misafirlerimiz cuma gününden itibaren gelmeye başladı. 3 gün süreyle burada konaklıyorlar. Bu sayede koronadan da kaçmış oluyorlar. Butik bir otel olduğumuz için 4 odamız var. Onların şu an hepsi dolu.

  Onlar gelmeden önlemlerimizi aldık. Geldiklerinde ilk başta hayat eve sığar (HES) kodlarını alıyoruz. Ona göre girişlerini sağlıyoruz. Odaların dezenfeksiyonlarını sağlıyoruz. Odalardan ayrılırken de tekrar bir dezenfekte süremiz var. Ateşlerini ölçüyoruz. Otelimiz geçen hafta da doluydu ancak bu kadar telefonumuz çalmadı. 14 Şubat olduğu için daha çok talep oldu. 20 gün önceden tüm odalarımız tutuldu. Bazı misafirlerimiz süsleme de istedi.” İfadelerini kullandı.

  “80 TANE OTEL ARAMIŞIZDIR VE HEPSİ DOLUYDU”

  Şile sahilde bulunan bir otele kuzenleri ve erkek arkadaşıyla gelen Beyza Pehlivan, “Biz bir hafta öncesinde rezervasyonumuzu yaptırdık. Çok yoğundu. Zar zor bulduk. Bu zor dönemde temiz hava alıp kafa dağıtmak için güzel bir fırsat oldu. Değerlendiriyoruz. Erkek arkadaşımla, kuzenlerimle ve onların eşleriyle geldik. 1 gece konaklayacağız. İnsanlar kaçıp nefes almak istiyorlar” şeklinde konuştu.

  Şile'deki otellerde 14 şubat yoğunluğu oluştu. Bazı çiftlerin uygun otel bulabilmek için onlarca telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi.
  Şile’deki otellerde 14 Şubat yoğunluğu oluştu. Bazı çiftlerin uygun otel bulabilmek için onlarca telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. 

  Sena Nur Kandemir ise, “Oteller aşırı dolu. Biz rezervasyon yaparken de zorlandık. Biraz son dakikaya bıraktık. Aradığımız bütün oteller 14 Şubat vesilesiyle doluydu. Oteller  zaten 3 gün rezervasyon alıyorlar. Arkadaşlarımızla birlikte ayrı ayrı otelleri aradık. Hepimiz bir 10’ar tane otel aradıysak 80 tane otel aramışızdır ve hepsi doluydu” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler