TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSiirt'te boğulma vakalarına karşı 'uyarı levhası'

Siirt’te boğulma vakalarına karşı ‘uyarı levhası’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Siirt’te boğulma vakalarına karşı, valilik tarafından görevlendirilen ekipler, baraj, gölet, akarsu ve sulama kanallarına ‘uyarı levhaları’ astı.

Valilik kararıyla kentte artan boğulma olaylarına karşı uyarı levhası hazırlandı. Valilikten yapılan açıklamada, Türkiye’de her yıl çok sayıda kişinin serinlemek ve yüzmek amacıyla girdikleri baraj, gölet, akarsu ve sulama kanallarında boğulduğu belirtildi. Açıklamada, “Siirt’te son 5 yılda toplam 29 vatandaşımız serinlemek, balık tutmak ve piknik yapmak amacıyla gittikleri baraj, gölet, akarsu ve sulama kanalı gibi yerlerde kontrolsüz olarak suya girilmesi nedeniyle maalesef boğularak hayatını kaybetmiştir. İl Jandarma Komutanlığı’nca baraj, gölet, akarsu ve sulama kanalı alanlarında ‘Suya girmek tehlikeli ve yasaktır’ yazılı 212 uyarı levhası takıldı. Suda boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi için çalışmalar sürüyor” denildi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler