TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarŞiirle yaşamak

  Şiirle yaşamak

  Avatar of turgut gözütok
  Turgut Gözütokhttps://haberton.com/
  Turgut Gözütok, lise ve ortaöğrenimini Erzurum Şenkaya da bitirdi, 36 yaşında. Bursa'da ikamet ediyor, şiir ve edebiyat üzerine yazı yazıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Şiirle yaşamak. Şiir bir toplumun dile getirdiği duygularının ortak birimidir, her coğrafyanın her toplumun kendine özgü şiirsel duyguları vardır.

  Bence şiir hümanisttir, insancıl yani çünkü göreceli bir kavramdır. Şiirle yaşamak iç içe bütün olmak, kişisel bir şeydir, bir an gelir bazen yazmak istersin içinden gelen duyguları kağıda dökerek bir nevi kendini anlatmak istersin yazıyla, lakin birde bazı anlar vardır hiç içinden yazmak gelmez ruh haline bağlı olarak, hani hep derler ya ilham gelmeli şiir yazmak için.

  Bir nebzede olsa doğruluk payı vardır. Aslında ruh halimize bağlı şiir yazmak, şiir yazmak için şiir yazılmaz yani elbette bir şeylere birilerine hitap etmeli, dünya üzerinde hangi dile çevrilirse  çevrilsin bir anlamı bir duygusu olabilmeli, içinde aşk, sevgi, hüzün, sevda, ayrılık vb, gibi konularla çelişmemeli duygusal bir şairin şiiri Şiirle kalın şiirle dolsun yüreğiniz…..

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler