TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSihirli Dünya

  Sihirli Dünya

  Ela Danış
  Ela Danışhttps://haberton.com/
  Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sihirli dünyaya hoş geldiniz. Peki sizin sihriniz hangisi? Sihir yapmak için burnunuzu mu yoksa sihirli değneğinizi mi kullanıyorsunuz? Parmak uçlarınızdan alevler çıkıyor mu yoksa ovuşturulmayı bekleyen bir lambada mahsur mu kaldınız?

  Kurabiye yiyip küçülüyor musunuz? Elma yiyince büyüyor musunuz? Sihirli fasulyeleriniz yok mu? Devlerle savaşıp cücelerle dost olmadınız mı hala?

  Savaşçı bir ruhunuz var biliyorum. Sizde dünyayı kurtarmak istiyorsunuz. Kötülere karşı savaşmak, görünmez olup tüm sınavları geçmek, bir kuş gibi uçmak, sevmediğiniz kişileri ısırmak belki de onları vampire dönüştürmek..

  Süpermen, örümcek adam, amazon kadınları, herkül, vampirler, zombiler, aysavaşcıları, uzaylılar, yaratıklar daha bir-çok vb.. sanal kahramanlar. Peki siz hangi kahramansınız?

  Ben bir lamba ciniyim ve bana dileğini söyle gerçekleştireyim. Küçükken evin su bastığını hayal eder, balık gibi kuyruğumla birlikte yüzmeyi düşünürdüm. Tabi elektriğe çarpılmadan. Cadı filmleri izleyip saatlerce aynanın karşısında durur ben cadıyım derdim. Ve sabah uyanınca cadı olarak uyanmayı yeğlerdim. Vampir olup sevmediğim kişileri ısırmak ve onların ölmesini isterdim.

  Elbette sizinle aynı filmleri izlemiş olabilirim. Çocuk olmak, rüya görmek, hayal kurmak, film izleyip, kitap okumak ve etkisinde kalmak. Bunlar güzel anılar biriktirmenize sebep olur. Hadi hep beraber hatırlayalım siz küçükken hangi hayalleri kurardınız?

  Sihirli dünya
  Sihirli Dünya

  Peki bizim dünyamızda neden gerçek kahramanlar yok. Örümcek beni ısırdığında ya ölüyorum yada zehirleniyorum. Bende bir örümcek kadın olsam fenamı olurdu yani. Katillere, hırsızlara, tecavüzcülere haddini bildiren bir Süpermen hiç de fena olmazdı. Uçan halımız olsa yurtdışına tatile gitmek için parayı düşünmezdik en azından.

  Bizim için savaşan ülkesini, vatanını, milletini koruyan Mehmetçiklerimizden başka kahramanlarımız yok malesef. Ve üç harfli görünmez dostlarımızdan başka ruhani varlıklarımızda yok. Uzaylılar yok diyemem ben onlara inanıyorum. Tabiki endişelenmemiz gereken kişiler onlar değil. Etrafımızda süper kahramanlar olmasa da kötülük için savaşan canavarlarımız var.

  O zaman ne yapıyoruz hayal kurup, film izlemeye devam ediyoruz. Güçlü, sihirli özellikleri olan zorluklarla ve kötülüklerle mücadele eden bir insan olmayı hayal ediyorum. Sizde uslu bir çocuk olursanız Gargamel yerine Şirinleri görebilirsiniz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler