TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
17.1 C
Ankara
17 C
İstanbul
21 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSigara hayatımızda çok gerekli mi?

  Sigara hayatımızda çok gerekli mi?

  Avatar of i̇lknur polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sigara adına şarkılar bestelendi, efkâr dağıtan, cebe zarar, sağlık düşmanı ne çok şey söyledik değil mi? Sigara hayatımızda çok gerekli mi?

  Kıyılmış tütünün sarılmasıyla hayat bulan sigaranın ham maddesi tütün nikotin içeren sigara kandaki oksijeni azaltıyor ciğerleri tahrip ediyor ilerleyen yıllarda birçok sağlık problemini oluşuyor biz bunu fark ettiğimizde ise çok geç kalmış oluyoruz. Öyleyse irademize sahip çıkarak bir çok tıbbi kuruluştan destek alarak sigarayı bırakmak istemeliyiz.

  Bir duman ile başlar her şey bir zevk bir istek genelde sigara yaşı okulda arkadaş arasında bir özentidir. Böyle başlanır bırakılmaz içilen her sigarayla vücutta bağımlılık duygusu artmıştır. Bazen askerde bazen iş ortamında sıkıldık üzüldük sigaraya sarılırız .

  Sigara hayatımızda çok gerekli mi?
  Sigara hayatımızda çok gerekli mi?

  Gençken başlayan kendini arkadaşlarına kabul ettirme arzusu sigara yıllar geçtikçe yanınızda cebinizde taşıdığınız bir dostunuz oluyor. Ayrılmaz bir ikili oluyorsunuz sıkılınca içiyor keyif alınca içiyorsunuz. Kahve, çay yemek arası yemek üstü için durum değişmiyor. Sigara ile pozlar verilirdi bir zamanlar reklamı bile olurdu. İlerleyen yıllarda sigara üreticileri üzerlerine sağlığa zararlıdır ibaresini eklediler kutular değişti incesi kalını oldu zararı hiç değişmedi ama gelişmekte olan ülkelerde bir nevi sigara insanları zehirleyerek para kazanılan bir araç oldu. Büfelerde marketler kolayca bulabiliyorsunuz sabah ilk aldığınız tercih oluyor.

  Sigara adına şarkılar bestelendi, efkâr dağıtan, cebe zarar, sağlık düşmanı ne çok şey söyledik değil mi? Sigara hayatımızda çok gerekli mi?
  Sigara adına şarkılar bestelendi, efkâr dağıtan, cebe zarar, sağlık düşmanı ne çok şey söyledik değil mi? Sigara hayatımızda çok gerekli mi?

  Günlük ortalama fiyatı on beş lira düşünsek ayda dört yüz el lira sigara maliyeti iki kişi ise çarpı iki sigara biraz dışlandı.  Otobüslerde lokantalarda içilmez oldu işyerlerinde sigara içme alanları oluşturuldu. Ama zararı hiç değişmedi fiyatı artı ama alımı azalmadı biz niye içildiği anlaşılmayan bu zarar ürünü hala satıyor ve tüketiyoruz. Sigara içenlerin artmasıyla kanser kronik hastalıklar solunum yolu hastalıkları arttı. Yıllarca içilen sigara da bırakmak için irade istek ve zararlı olduğunun kişi tarafından kabul görmesi gerekir. Bırakılmaya karar verilmesinden sonra süreç oldukça zor ve emek verilmesi gerekmektedir.

  Kötü alışkanlıklar toplumda insanları kendine esir eden sonu kötü çözümsüzlüğe iten özelliklerdir.

  Biz bize verilen ömürde düzgün sağlımıza zarar vermeden kötüyü örnek almadan yaşayabiliriz.

  Alkol uyuşturucu hepsi akla ziyan sağlığı tehdit eden bir yoldur. Yeni nesil sağlığımıza  zarar bu bağlılık ve zararlı malzemeleri maalesef kullanmakta çekinmemektedir. Sigarayı özendirmek kullanmayı mağfiret saydığımız o dönemler artık geride kaldı . Bu alışkanlıkların gençlerde itibar kazanmaması için gereken özeni göstermeliyiz

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler