TRY - Türk Lirası
EUR
20,499
USD
18,819
GBP
22,982
CNY
2,790
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanŞiddetli yağış sonrası evin çatısı uçtu ağaçların dalları kırıldı

Şiddetli yağış sonrası evin çatısı uçtu ağaçların dalları kırıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şiddetli yağış sonrası feribot seferleri iptal edildi, çilek seraları zarar gördü, yolda çökme meydana geldi, evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı.

Gökçeada’ya yarınki feribot seferlerine fırtına engeli

Kuzey Ege Denizi‘nde beklenen poyraz fırtınası nedeniyle Gökçeada- Kabatepe hattında yarın yapılması planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi. 

Gokceadaya yarinki feribot seferlerine firtina engeli 8730 dhaphoto1 - öne çıkan - haberton
Şiddetli yağış sonrası evin çatısı uçtu ağaçların dalları kırıldı

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi’nde etkili olması beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın Gökçeada- Kabatepe hattındaki tüm feribot seferlerinin iptal edildiğini açıkladı. Ayrıca Kabatepe’den Gökçeada’ya salı günü yapılması planlanan saat 05.00’teki feribot seferinin de yapılmayacağı duyuruldu.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise bu gece yarısından sonra Kuzey Ege Denizi’nde hızının saatte 75 kilometreye çıkması beklenen poyraz fırtınasının, etkisini salı günü öğle saatlerinde kaybetmesini beklediklerini belirtti.   

Serik’te sağanak; tarım alanları su altında kaldı

ÇİLEK SERALARI SU ALTINDA KALDI

Antalya’nın Serik ilçesinde, şiddetli yağış sonrası Kadriye ve Çakallık mahallelerindeki kapalı çilek seraları zarar gördü. Kadriye Mahallesi Beşgöz deresi mevkiindeki derenin taşması sonucu yaklaşık 30 dönüm çilek serası su altında kaldı. Çiftçiler, kendi imkanları ile seralardaki suları boşaltmaya çalışıyor. Çilek serası sahibi Mehmet İçin, “Dün geceden beri yağan yağmurdan dolayı Beşgöz deresinin taşması neticesinde çilek seram sular altında kaldı. Yeni mahsul olan çilek fideleri telef oldu. Yetkililerden destek bekliyorum” dedi.

Serik'te sağanak; tarım alanları su altında kaldı
Şiddetli yağış sonrası feribot seferleri iptal edildi, çilek seraları zarar gördü, yolda çökme meydana geldi, evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı.

Kadriye Mahallesi’ndeki serası sular altında kalan Zeynel Burun ise “5 dönüme yakın kapalı çilek seram su altında kaldı. Yeni ürünüm telef olarak zarar gördü” diye konuştu. Aynı mahalleden Zeliha Kaşlı da zarar gören serasındaki suları kovalarla boşaltmaya çalışırken, “Seram mahvoldu. Ürünlerimiz zarar gördü” dedi.

Kadriye Mahalle Muhtarı Süleyman Çalışkan, “Mahallemizden geçen derelerin taşmasından dolayı çilek seraları zarar gördü. Belediye yetkililerini aradık. İş makineleri ile müdahale ediliyor. Diğer imkanları da değerlendiriyoruz” diye konuştu.

İzmir’de sağanak; yol çöktü, kayan bina tahliye edildi

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, inşaatın temel kazısına dolan yağmur sularının zemini yumuşatmasıyla yolda çökme meydana geldi. Yolun yan tarafındaki 3 katlı binada ise kayma oldu. Bina, tedbir amacıyla boşaltıldı.

İzmir'in karabağlar ilçesinde, inşaatın temel kazısına dolan yağmur sularının zemini yumuşatmasıyla yolda çökme meydana geldi.
İzmir’in Karabağlar ilçesinde, inşaatın temel kazısına dolan yağmur sularının zemini yumuşatmasıyla yolda çökme meydana geldi.

İzmir’de dün gece başlayan şiddetli yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkilerken, bazı bölgelerde su baskınları meydana geldi. Karabağlar ilçesine bağlı Sevgi Mahallesi 4624 Sokak’taki inşaatın temel kazısı, yağmur sularıyla doldu. Temel çukuruna dolan suların zemini yumuşatması nedeniyle yanındaki yolda çökme meydana geldi.

Şiddetli yağış sonrası feribot seferleri iptal edildi, çilek seraları zarar gördü, yolda çökme meydana geldi, evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı.
Şiddetli yağış sonrası feribot seferleri iptal edildi, çilek seraları zarar gördü, yolda çökme meydana geldi, evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı.

Yoldaki çökmeye bağlı olarak da yan tarafta bulunan 3 katlı binada kayma oldu. Tedbir amacıyla bina, tahliye edildi ve mühürlendi. Belediye ekipleri, bölgeyi güvenlik amacıyla şeritler ve beton bloklarla kapattı. Caddedeki elektrik direğinin de çökme riskine karşı yeri değiştirildi.

Didim’de evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı

Aydın’ın Didim ilçesinde gece saatlerinde çıkan fırtınada bir evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı.

Didim’de evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı
Didim’de evin çatısı uçtu, ağaçların dalları kırıldı

Aydın’da dün, gün boyu süren sağanak, bugün de kıyı kesimlerdeki ilçelerde devam etti. Didim’de sağanakla birlikte gece saatlerinde etkili olan fırtınada bir evin çatısı uçtu, yol kenarlarındaki bazı çam ağaçlarının dalları kırıldı. Yola düşen dal parçaları, Aydın Büyükşehir ve Didim Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla kaldırıldı. Fırtınanın savurduğu çatının ise herhangi bir can kaybına yol açmadığı öğrenildi.

Ayvalık’ta, sağanakta 2 katlı metruk ev yıkıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, aralıklarla devam eden sağanağın etkisiyle 2 katlı metruk ev yıkılırken, kullanılmayan başka binanın da çatısı çöktü. 

Ayvalık'ta, sağanakta 2 katlı metruk ev yıkıldı
Ayvalık’ta, sağanakta 2 katlı metruk ev yıkıldı

Ayvalık’ta aralıklarla etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Hayrettin Paşa ve İsmet Paşa mahallelerinde bulunan metruk yapılar, hasar gördü. Hayrettin Paşa Mahallesi Barbaros Caddesi 13’üncü Sokak’ta, kentsel sit alanı içinde kalan ve yıllardır kullanılmayan 2 katlı metruk ev, saat 06.00 sıralarında yıkıldı. Yola düşen taşlar, belediye ekipleri tarafından kaldırıldı. Mahalleli, ev yıkıldığı sırada sokaktan kimsenin geçmemesiyle olası facianın önlendiğini söyledi. 

Balıkesir’in ayvalık ilçesinde, aralıklarla devam eden sağanağın etkisiyle 2 katlı metruk ev yıkılırken, kullanılmayan başka binanın da çatısı çöktü.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, aralıklarla devam eden sağanağın etkisiyle 2 katlı metruk ev yıkılırken, kullanılmayan başka binanın da çatısı çöktü. 

İsmetpaşa Mahallesi Mareşal Çakmak Caddesi 9’uncu Sokak’ta bulunan 2 katlı boş evin çatısı da sağanak nedeniyle çöktü. 

Antalyalılardan doluya karşı kilimli önlem

Antalya’da araç sahipleri, ‘turuncu alarm’ kodu verilmesiyle dolu ihtimaline karşı araçlarının üzerlerini naylon, kilim, branda, çarşaf ve halı ile kapattı.

Kapalı otoparklarda yer bulamayanlar, araçlarının üzerlerini naylon, kilim, branda, çarşaf ve halı ile kapattı.
Kapalı otoparklarda yer bulamayanlar, araçlarının üzerlerini naylon, kilim, branda, çarşaf ve halı ile kapattı.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nün dün ‘turuncu alarm’ kodu verdiği Antalya’da 2 gündür devam eden yağışın etkisi arttı. Meteorolojinin kuvvetli sağanak ile birlikte dolu, fırtına, sel ve hortum uyarısı üzerine halk da önlemlerini artırdı. Özellikle araç sahipleri, dolu ihtimaline karşı önlem aldı. Kapalı otoparklarda yer bulamayanlar, araçlarının üzerlerini naylon, kilim, branda, çarşaf ve halı ile kapattı.

METEOROLOJİDEN YENİ UYARI

'turuncu alarm' ile uyarılan antalyalılardan doluya karşı kilimli önlem
‘Turuncu alarm’ ile uyarılan Antalyalılardan doluya karşı kilimli önlem

Öte yandan Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nden bugün yapılan açıklamada, “Antalya çevrelerinde gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak yarın akşam saatlerine kadar çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m²), Antalya Merkez, Kemer, Kumluca, Finike, Kaş, Demre, Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa çevrelerinde yer yer aşırı (100 kg/ m² üzeri) olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgarın da güneydoğu yönlerden kuvvetli fırtına (60-80 hamlesi 100 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, dolu yağışı, hortum, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler