TRY - Türk Lirası
EUR
20,184
USD
18,828
GBP
22,723
CNY
2,773
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriŞiddetin sporu gölgelemesine müsaade etmeyiz

Şiddetin sporu gölgelemesine müsaade etmeyiz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Göztepe-Altay maçında yaşananlara ilişkin, “Şiddetin sporu gölgelemesine müsaade etmeyiz” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Bisiklet Endüstrisi Derneği tarafından ‘Sağlık ve çevre için bisiklet’ sloganıyla ‘TBMM’de Bisikletli Günler’ programı düzenlendi. Programa TBMM Başkan Vekili Celal Adan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç ve milletvekilleri katıldı. Programda, kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Meclis Başkanlığı’na 30 bisiklet teslim edildi.

Siddetin sporu golgelemesine musaade etmeyizs - spor haberleri - haberton
Şiddetin sporu gölgelemesine müsaade etmeyiz

Bakan Kasapoğlu, konuşmasında, bisikletin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaların süreceğini belirterek, “Önceki gün Uşak Üniversitesi’ndeydim. Orada kampüs içi bisiklet seferberliğini kararlaştırdık. Bisikletin milletvekillerimiz ve personel tarafından daha yaygın kullanılması bizim için de büyük heyecan vesilesidir.

Meclis’imizin spora olan katkısı, spora olan ilgisi bu vesileyle de daha farklı bir noktaya gelecek. Yeter ki burada bisiklet yaygın bir şekilde kullanılsın. Biz de bakanlık olarak her türlü katkıyı ve desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Siddetin sporu golgelemesine musaade etmeyiza - spor haberleri - haberton
Gençlik ve spor bakanı mehmet muharrem kasapoğlu, göztepe-altay maçında yaşananlara ilişkin, “şiddetin sporu gölgelemesine müsaade etmeyiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, basın mensubunun sorusu üzerine, İzmir’de Göztepe-Altay maçında çıkan olaylara ilişkin, “Oradaki şiddeti hiçbir şekilde kabul edemeyiz. İlgili bakanlarımızla görüştük, konuyu takip ediyoruz. Şiddetin, sporu gölgelemesine asla müsaade etmeyiz” dedi.

Meclis Başkan Vekili Celal Adan ile AK Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç da bisiklet kullanımının önemine değindi.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler, milletvekillerinin kullanımı için tahsis edilen bisikletlerle Meclis bahçesinde pedal çevirdi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler