TRY - Türk Lirası
EUR
15,2045
USD
13,4279
GBP
17,8809
CNY
2,1092
4 C
Ankara
8.8 C
İstanbul
9.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarŞiddet kadınların kaderi olmasın!

  Şiddet kadınların kaderi olmasın!

  Avatar of büke yavuzer
  Büke Yavuzerhttps://haberton.com/
  Büke Yavuzer, 17.10.1990 İzmir doğumlu. Adnan Menderes Üniversitesi Halkla ilişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra medyaya karşı olan büyük ilgi ve merakı nedeniyle Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünü kazandı. Bu şekilde İstanbul kapısını aralamış oldu. İstanbul’da geçen 8 yılda halkla ilişkiler uzmanlığı, sosyal medya uzmanlığı, editörlük, grafik tasarım gibi farklı alanlarda çalışma fırsatı buldu. Şu anda Sosyal Medya Uzmanlığı ve Editörlük yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Şiddet kadınların kaderi olmasın! Her gün bir kadın cinayeti haberiyle karşı karşıya kalıyoruz. O kadar kalıyoruz ki, her biri bir öncekini çoğaldıkça duyarsızlaştırıyor. 

  Alıştık mı? Alıştırılıyor muyuz? 

  Üzülüyoruz, acı çekiyoruz. Güvende miyiz sorguluyoruz.. “Kadına Şiddete Hayır” diyoruz, “Dur!” diyoruz. Bu farkındalığı oluşturmak adına bugünü her yıl #kadınaşiddetehayır etiketleri altında paylaşımlar yaparak yine yeniden durumu lanetliyoruz. “Elimizden başka ne gelir ki..” diyor, sözün bittiği yere geliyoruz. Hiçbir etiketin kadına şiddeti durdurmayacağını biliyoruz. Peki neye ihtiyacımız var ya da ihtiyacımız olan neden yapılmıyor? Ülkemizin bu kanayan yarasını ancak ve ancak “Hak”, Hukuk”, “Adalet” sarabilir. 

  Kadına yönelik şiddet ülkemizdeki en yaygın sorun.. Kadına yönelik şiddet üzerine yapılan araştırmalara baktığımızda, yaygınlığını, kadının şiddet karşısındaki çaresizliğini ve şiddete uğrayan kadının nasıl yardım alması gerektiğini bilmediğini görürüz. 

  Şiddet kadınların kaderi olmasın!
  Şiddet kadınların kaderi olmasın!

  Erkeğin kadından üstün olarak görüldüğü toplumsal cinsiyet düzeninde şiddet, erkeğin kadın üzerindeki iktidarını sürdürmesini sağlayan şiddet, eşitsiz toplumsal cinsiyet ilişkilerinin devamı için başvurulan en aciz yol.. Oysa ki kim üstün kim değil tartışması yerine birbirimizi nasıl daha güzel tamamlayabilirizin merakında, çabasında ve idrakında olmalıyız. Çünkü kadın ve erkek eş değerde ama eş yapıda olmayan ve birbirini mükemmel şekilde tamamlayan iki yarımdır. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. … ve ihtiyacımız olan sadece sevgi.. 

  • Kadın bir ışıktır, söndürmeyin. 
  • Kadın bir umuttur, yok etmeyin. 
  • Kadın bir annedir, öldürmeyin. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler