TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSezai Karakoç için memleketinde gıyabi cenaze namazı

  Sezai Karakoç için memleketinde gıyabi cenaze namazı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da 88 yaşında hayatını kaybeden Sezai Karakoç için memleketi Diyarbakır ve ilçelerinde gıyabi cenaze namazı kılındı

  İstanbul’daki evinde dün yaşamını yitiren şair, yazar ve fikir insanı Sezai Karakoç için memleketi Diyarbakır ve 17 ilçesinin merkez camilerinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Sur ilçesinde tarihi Ulucami’de de ikindi namazının ardından Vali Münir Karaloğlu ve vatandaşların katılımıyla İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı, Karakoç için dualar edildi.

  " ergani doğumlu hemşehrimize, diyarbakırlılar olarak bugün ulucami'de ve 17 ilçemizin merkez camilerinde gıyabi cenaze namazı kılarak, dualarımızı ettik nur içinde yatırsın"
  ” Ergani doğumlu hemşehrimize, Diyarbakırlılar olarak bugün Ulucami’de ve 17 ilçemizin merkez camilerinde gıyabi cenaze namazı kılarak, dualarımızı ettik nur içinde yatırsın”

  Namazın ardından açıklama yapan Vali Münir Karaloğlu, “Ergani doğumlu hemşehrimize, Diyarbakırlılar olarak bugün Ulucami’de ve 17 ilçemizin merkez camilerinde gıyabi cenaze namazı kılarak, dualarımızı ettik. Rabbim onu cennetine koysun. Rabbim inşallah Diyarbakır’da Sezai Karakoç ve o neslin devamını da sağlamayı nasip etsin. İnşallah Sezai Karakoç üstattan sonra da bu topraklardan yine medeniyetimize, kültürümüze, inancımıza hizmet edecek fikir insanları, şairler yetişsin diye temenni ediyoruz. Rabbim nur içinde yatırsın. Bütün Diyarbakırlı hemşerilerimizin, ümmetin başı sağ olsun” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler