TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.7 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
10 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaYazarlarSevginin gerçek anlamı nedir?

Sevginin gerçek anlamı nedir?

Zilan Türk
Zilan Türkhttps://haberton.com/
Zilan Türk, 1999 Mersin doğumlu. Evli Diyarbakır'da yaşıyor. Dergi, sanat kitapları, gazetelerde şiir ve metin yazısı yazıyor. Yaşadığı her anı kaleme dökmek, yazmak en büyük tutkusu. Pek yakında ilk şiir kitabı yayında olup okurlarıyla buluşacak. Her zaman şu cümleyi söyler ve hayat felsefesidir. "İnsanların beni anlamakta noksan kaldığı o demde, kalemime sığındım. Yazdıkça iyileştiğimi anladığım günden bu yana ise satırlarca devam ettirdim yazmayı".

Haftanın Öne Çıkanları

Sevginin gerçek anlamı nedir? Sevmek için mi sevdik, sevilmek için mi seviyormuş gibi yaptık? Durup bir düşünelim,

Sevginin gerçek anlamı nedir?
Sevginin gerçek anlamı nedir?

Sevilmek için sevmek var olduğu sürece, sevgimizi layık olmayan insanlarla köreltmekten başka bir şey kazandırmayacak.

Gerçek anlamda sevmek çok az insanın başına gelir, onlar ise sevgi gücünün farkında olup, sonsuz yaşatanlardır. Sevmenin verdiği güzellikler çok fazladır. Durup dururken gülümseler, her güne mutlulukla uyanmalar, huzurla dolu bir bedene sahip olunması… saymakla bitmiyor güzellikleri.
Fakat gerçek olan sevgi hak etmeyen insanlara verilince heba ediliyor sevgiler sevgililer. Hor görülüyor, haksızca yaralayıp kanatılıyor güzel duygular.

Hak edilmeli, emek verilmeli, kimi gün düşmeli, ardından kalkmalı, ama eller bir olmalı, ayrılmamalı. Çünkü sevmek bir yerde zorlukları beraber göğüslemek demek oluyor.

Güzel yarınlar için nakış nakış işlenmeli sevdalar. İnce ince elemeli kötülükleri. Hak edenlere fedakarlıklar yapılmalı, sonrasında iyi ki diyebilmek için sonuna kadar gidilmeli, kırıp atmalı kilitli olan tüm kapıları.

Kâinatın en özel duygusu olan sevgiyi hak edene verin, o zaman göreceksiniz ki yarınlar çok daha aydın olacak kuşlar çok daha güzel cıvıldayıp günler sanki sizin için var olmuş olacak. Gelen günler gidenleri aratmadan sevgiyle kalacak yürekleriniz..

İyi ki diyebileceğiniz insanlar olsun hayatınızda..

Sevginin güzelliğini hak eden güzel yüreklere, baki kalın …

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler