TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSeverodonetsk'te sokak çatışmaları son derece zor

  Severodonetsk’te sokak çatışmaları son derece zor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Günlük ulusa sesleniş konuşmasında Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Severodonetsk’te sokak çatışmalarının sürdüğünü ve durumun son derece zor olduğunu belirtti.

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski günlük ulusa sesleniş konuşmasında savaşın 101’inci gününde Donetsk bölgesindeki Svyatohirsk Lavra’daki All Saints Manastırı’nın Rus saldırı sonucunda yandığını bildirdi. Zelenski, “Tam ölçekli savaş sırasında, 113 kilise Rus bombardımanı nedeniyle yok edildi veya hasar gördü” dedi.

  Severodonetsk'te sokak çatışmaları son derece zor
  Severodonetsk’te sokak çatışmaları son derece zor

  Rus birliklerinin yine Sumy bölgesinin sınır bölgelerini, Mykolaiv’i, Zaporizhzhia ve Harkiv bölgesini hedef aldığını söyleyen Zelenski, Severodonetsk’te sokak çatışmalarının sürdüğünü ve durumun son derece zor olduğunu belirtti. Zelenski, “Lysychansk, Marinka, Kurakhove ve Donbas’ın diğer şehirlerinde de durum zor. Sürekli hava saldırıları, topçu ve füze ateşi. Bu sabah itibarıyla Ukrayna’ya karşı kullanılan çeşitli Rus füzelerinin toplam sayısı şimdiden 2 bin 503’e ulaştı. Kahramanlarımız pozisyonlarını koruyor ve düşmana maksimum kayıp vermek için her şeyi yapıyor” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler