TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer

  Sesli Kitap

  Avatar of umut yılmaz
  Umut Yılmazhttps://haberton.com/
  Umut Yılmaz, Malatyalı, Muğla'da ikamet ediyor. Başta büyük şehirler olmak üzere, Türkiye'nin birçok ilinde yaşadı. Meslek olarak birçok platformda yazıyor ve serbest resim sanatçısı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Okumak veya dinlemek. Sizce hangisi daha iyi, elbette bence dinlemek. Doğru telaffuzlar ile gözümüzü yormadan, “Sesli Kitap” dinlemek öylesine kolay ki anlatamam.

  Bir taraftan kulağımızda bir kitabı dinliyorken, diğer taraftan günün herhangi bir saatinde yürüyerek bir yere gitmek veya araba ile seyahat etmek. Uzanıp istirahat ederken, çayımızı yudumlarken, kitap dinlemek. Başka bir iş ile meşgulken anlamak zor olsa da, kişinin zeka seviyelerini koruması veya daha ileriye götürmesine fayda sağlayacağını düşünerek, iki odaklı düşünceyi benimseyen bir zihne sahip olması da mümkün.

  İlk dinlediğim kitap, Stefan Zweig‘in eseri olan Satrançtı. Bu kitabı Okan Bayülgen‘in sesi ile dinlemiştim. Çok hoşuma gitti. Daha önce radyoda bir roman bir hikaye isimli program vardı. Onu da dinliyordum severek ve beğenerek. Lakin o zamanlar bu eserlerin sözlü kayıtlarına ulaşmak çok zordu. Şimdi ise gayet kolay.

  Her yerde konuşan kitaplar ve hikayeler bulmak mümkün. Hem görme engelliler, hem de zamanı okumaya yetmeyenler, kitaba bakınca odaklanma sorunu yaşayanlar için bende hikaye ve denemelerimi bir program vasıtası ile sesli bir hale getirerek YouTube ve instagramda ücretsiz olarak yayınlıyorum. Bu hikayelere ulaşıp okumanızı ve bilhassa görme engelli arkadaşlarımıza bu kolaylığı iletmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

  Sesli Kitap

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler