TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerŞentop'tan Kazakistan ve Bahreyn'e tebrik mektubu

  Şentop’tan Kazakistan ve Bahreyn’e tebrik mektubu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan ve Bahreyn’in milli günleri nedeniyle mevkidaşlarına tebrik mektubu gönderdi

  TBMM Başkanı Şentop, Bahreyn’in milli günü nedeniyle; Temsilciler Meclis Başkanı Fawzia Zaınal ile Şura Konseyi Başkanı Ali Bin Saleh’e tebrik mektubu gönderdi. Şentop mektubunda, Bahreyn‘in Milli Günü’nü tebrik ederek, “Ülkelerimiz arasında dostluk ve kardeşlik zemini üzerinde gelişen ilişkilerimizin müşterek gayretlerimizle yoğunlaştıracağımız parlamentolar arası ziyaret ve temaslarla daha da zenginleşeceğine inanıyorum” ifadesini kullandı.

  KAZAKİSTAN’A TEBRİK MEKTUBU

  Şentop ayrıca, Kazakistan‘ın milli günü nedeniyle; Kazakistan Parlamento Başkanı Nurlan Nıgmatulın ile Seneto Başkanı Maulen Ashımbayev’e gönderdiği tebrik mektubunda, şunları kaydetti:

  “Kazakistan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü münasebetiyle dost ve kardeş Kazakistan halkını, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri ve şahsım adına en kalbi duygularla tebrik ederim. Türkiye ve Kazakistan arasındaki mevcut kardeşlik ve dostluk ilişkilerinin temelinde derin tarihi, kültürel ve beşeri bağlar mevcuttur. Parlamentolarımız arasındaki yakın ilişkiler de bu sağlam zemin üzerinde gelişmekte, ikili ve çok taraflı platformlarda ivme kazanmaktadır. Bağımsızlık Gününüzü bir kere daha kutlarken dost ve kardeş Kazakistan halkına sıhhat, huzur ve refah, Zat-ı Alinize ve şahsınızda Kazakistan Senatosu’nun değerli üyelerine başarı ve mutluluk dileklerimi iletirim.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler