TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerŞentop'tan İspanya'ya teşekkür mektubu

  Şentop’tan İspanya’ya teşekkür mektubu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İspanya Meclis ve Senato Başkanlarına hem teşekkür hem de tebrik mektubu gönderdi.

  TBMM Başkanı Sentop, İspanya Temsilciler Meclis Başkanı Meritxell Batet ile İspanya Senato Başkanı Ander Gıl Garcia’ya birer mektup gönderdi. Şentop, 19-21 Eylül 2021 tarihleri arasında İspanya’ya yaptığı ziyaret sırasında kendisi başta olmak üzere beraberindeki heyete gösterilen sıcak ev sahipliği için teşekkür etti. Mektubunda şu ifadeleri kullandı:

  “Köklerini tarihten gelen dostluk bağlarından alan Türkiye-İspanya ilişkilerinin ve parlamentolarımız arasındaki yakın iş birliğinin, önümüzdeki dönemde halklarımızın ortak faydası doğrultusunda her alanda daha da gelişeceğine inanıyorum. Gerçekleştirdiğimiz son derece yapıcı geçen görüşmede de ifade etmiş olduğum üzere diplomatik kanallar aracılığı ile belirlenecek bir tarihte zatıalinizi ülkemde misafir etmekten mutluluk duyacağımı bir kez daha vurgulamak istiyorum.”

  İspanya’nın milli gününe de vurgu yaparak, “Türk milleti ve şahsım adına en içten duygularla tebrik ediyor, İspanya halkına esenlik ve refah, zatıalinize ve İspanya Temsilciler Meclisi’nin değerli üyelerine başarı ve afiyet temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler