TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerŞentop'tan İspanya'ya teşekkür mektubu

Şentop’tan İspanya’ya teşekkür mektubu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İspanya Meclis ve Senato Başkanlarına hem teşekkür hem de tebrik mektubu gönderdi.

TBMM Başkanı Sentop, İspanya Temsilciler Meclis Başkanı Meritxell Batet ile İspanya Senato Başkanı Ander Gıl Garcia’ya birer mektup gönderdi. Şentop, 19-21 Eylül 2021 tarihleri arasında İspanya’ya yaptığı ziyaret sırasında kendisi başta olmak üzere beraberindeki heyete gösterilen sıcak ev sahipliği için teşekkür etti. Mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Köklerini tarihten gelen dostluk bağlarından alan Türkiye-İspanya ilişkilerinin ve parlamentolarımız arasındaki yakın iş birliğinin, önümüzdeki dönemde halklarımızın ortak faydası doğrultusunda her alanda daha da gelişeceğine inanıyorum. Gerçekleştirdiğimiz son derece yapıcı geçen görüşmede de ifade etmiş olduğum üzere diplomatik kanallar aracılığı ile belirlenecek bir tarihte zatıalinizi ülkemde misafir etmekten mutluluk duyacağımı bir kez daha vurgulamak istiyorum.”

İspanya’nın milli gününe de vurgu yaparak, “Türk milleti ve şahsım adına en içten duygularla tebrik ediyor, İspanya halkına esenlik ve refah, zatıalinize ve İspanya Temsilciler Meclisi’nin değerli üyelerine başarı ve afiyet temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler