14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaHaberlerPolitikaŞentop, Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etti

  Şentop, Necmettin Erbakan’ın kabrini ziyaret etti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, vefatının 10. yıl dönümünde merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kabrini ziyaret etti. 

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, merhum Başbakan Merhum Necmettin Erbakan vefatının 10’uncu yılında kabri başında ziyaret etti. Ziyaretin ardından konuşan Şentop, “Kıymetli Erbakan hocamız Türkiye Cumhuriyetine büyük hizmetler etmiş birisi.

  Önce akademisyen olarak daha sonra sivil toplum kuruluşlarında ardından milletvekili olarak parlamentoda siyasi parti genel başkanı olarak siyasette, daha sonra da 54’ncü hükümette başbakan olarak memleketimize büyük hizmetler yapmıştı. Hizmetleri sadece kendi yaptıklarıyla değil, yetiştirdiği insanlarla ve Türkiye’ye sunmuş olduğu ufukla, projelerledir. Aynen isminde olduğu gibi necmuddindir. Yani dinin yıldızıdır” dedi.

  Şentop, necmettin erbakan'ın kabrini ziyaret etti
  Şentop, Necmettin Erbakan’ın kabrini ziyaret etti

  Necmettin Erbakan’ın zor zamanlarda siyaset yaptığını söyleyen Şentop, “Kendi alanında akademisyen olarak iş hayatında çalışmış olsaydı çok parlak başarılar elde edebilirdi. Ancak kişisel özellikleri ve ikbalini inandığı dava uğruna feda etmeyi, bu yolda gayret göstermeyi seçmiştir. Jenerasyonuna baktığımızda rahmetli Ecevit, Demirel ve Türkeş’le beraber siyaset yapmışlardır. Kendisinin seçmiş olduğu alan Türkiye’de zor bir alandır.

  Bu alanda siyaset yapabilmek için büyük özgüvene sahip olmak, davaya adanmış olmak gerekirdi. Tüm bu vasıflar zor zamanda çıkmış olduğu yolda kendisiyle beraber yetiştirdiği kişilerle yürümüştür. Milli görüş siyasetini yapmanın zor olduğu zamanda Türkiye’yi bu noktaya getirmiştir. Kendisini rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler