TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerŞentop, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı

  Şentop, Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP’nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda genel görüşme açılması talebi üzerine TBMM Genel Kurulu’nu, 1 Ağustos Pazartesi günü olağanüstü toplantıya çağırdı.

  CHP, 120 milletvekilinin imzasının bulunduğu dilekçeyi TBMM Başkanlığı’na sunarak, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda genel görüşme açılması amacıyla TBMM Genel Kurulu’nu olağanüstü toplantıya çağırdı.

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Anayasa’nın 93 ve TBMM İç tüzüğünün 7’nci maddesi gereği CHP’nin talebini değerlendirerek, TBMM Genel Kurulu’nu 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı. Şentop’un çağrısı siyasi parti gruplarına iletildi. TBMM Genel Kurulu’nda toplantı yeter sayısına ulaşılırsa genel görüşme başlayacak. CHP grubu daha sonra sağlıkta şiddetle ilgili 16 maddelik kanun teklifinin görüşülmesini Genel Kurul’dan talep edecek.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün yaptığı basın toplantısında, “Biz, iktidar muhalefet ayırmadan tüm grupları, tüm milletvekillerini bu toplantı çağrımıza cevap vermeye ve gelecek hafta saat 14.00’te Genel Kurul’da olmaya davet ediyoruz” demişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler