TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerŞentop, Haydar Aliyev'in Mezarı'nı ziyaret etti

  Şentop, Haydar Aliyev’in Mezarı’nı ziyaret etti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Azerbaycan’da bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in Mezarı ve Azerbaycan Türk Şehitliği’ni ziyaret etti.

  Azerbaycan programı kapsamında TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bakü’de Fahri Hıyaban’da bulunan Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in Mezarı ve Şehitler Hıyabanı’nda bulunan Azerbaycan Türk Şehitliği’ni ziyaret etti. Şehitlik anıtına çelenk bırakan Şentop, Türk Şehitliği Şeref defterine şunları yazdı:

  Sentop haydar aliyevin mezarini ziyaret etti 1 - dış haberler - haberton
  Şentop, Haydar Aliyev’in Mezarı’nı ziyaret etti

  “Aziz şehitlerimiz, Türk milletinin yiğit evlatları, 104 yıl önce bu toprakları kendi öz vatanınız gibi savunmak için Azerbaycanlı kardeşlerinizle birlikte omuz omuza şehadet makamına eriştiniz. İstiklal ve hürriyet uğruna fena ettiğiniz canlarınızla Azerbaycan’a bu vatanı muhkem kıldınız. Kanlarınızla suladığınız bu topraklarda yeşeren genç fidanlar, bugün aynı irade ve maneviyatla o gün sizlerin elinde yükselen bayrağı daha yukarılara çekme çabasındadırlar.

  Şahs-ı maneviniz, uzun yıllar sonra 44 günlük Vatan Muharebesi’nde ülkelerini işgalden kurtarmalarında Azerbaycan askerlerine de ışık tuttu, moral, azim ve güç verdi. Biz de sizlerin mirasını yüreğinde yaşatan kudretli ve asil Türk milletinin temsilcileri olarak mukaddes emanetinize sahip çıkmak için buradayız. Ortak tarih, şuur ve kardeşlik uğruna bu diyarlara kabirlerinizle bastığınız mühür ilelebet payidar kalacaktır. Muazzez hatıranız geçmişte olduğu gibi gelecekte de nesillerimize rehber olacaktır. Ulvi istirahatgâhınızda huzur ve iftiharla uyuyunuz. Allah’ın rahmeti üzerinizedir. Ruhlarınız şad olsun.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler