TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,290
CNY
2,773
29 Ocak 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatSenfoni Orkestrası konserle binlerce kişiye ulaştı

Senfoni Orkestrası konserle binlerce kişiye ulaştı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Senfoni Orkestrası, Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yılında sosyal medyada yayınlanan özel bir konserle binlerce kişiye ulaştı.

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 10 Kasım’da Atatürk’ün anısına Facebook ve Youtube üzerinden yayınlanan muhteşem bir konserle sanatseverlerle internet ortamında buluştu.

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ve pandemi sürecinde açık alanlarda sanatseverlere konserler veren Senfoni Orkestrası, Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yılında sosyal medyada yayınlanan özel bir konserle binlerce kişiye ulaştı. Murat Atak’ın renkli sunumuyla gerçekleşen konserde Orkestra Şefi Rengim Gökmen eser aralarında ‘Atatürk ve Sanat’ üzerine Murat Atak ile kısa sohbetler gerçekleştirdi.

Senfoni Orkestrası konserle binlerce kişiye ulaştı
Senfoni Orkestrası konserle binlerce kişiye ulaştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de uzaktan bağlantı yoluyla katıldığı yayında Büyükerşen “Büyükşehir Belediyesi olarak her 10 Kasım’da sivil toplum kuruluşları ile birlikte Atamızı birbirinden özel programlarla anarken, bu yıl maalesef pandemi buna engel oldu. Ancak düşündük ki bu özel günde Senfoni Orkestramızı sosyal medya üzerinden sanatseverler ile buluşturabiliriz. O’nun izinden giden gençlerin oluşturduğu, gurur kaynağımız Senfoni Orkestramızın yine muhteşem bir performans sergileyeceğine inanıyorum.

Atatürk’ün çağdaş sanatlara verdiği değeri biliyor ve bu çerçevede Eskişehir’de vatandaşlarımızın sanat ile iç içe yaşayabilmeleri için etkinlikler düzenliyoruz. Pandemi buna engel olsa da sağlıklı günlerde salonlarda birbirinden özel etkinliklerde buluşmaya devam edeceğiz” diyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla andığını ifade etti.

Rengim Gökmen ve Senfoni Orkestrası’nın başarılı performansını sosyal medya üzerinden 30 bine yakın kişi izledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler