TRY - Türk Lirası
EUR
16,8155
USD
15,9201
GBP
19,8818
CNY
2,3786
16.5 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
22.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatŞener Şen'in Zengin Mutfağı oyunu ilgi gördü

  Şener Şen’in Zengin Mutfağı oyunu ilgi gördü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Usta oyuncu Şener Şen’in Zengin Mutfağı tiyatro oyunu Mustafa Kemal Merkezi’nde yoğun istek üzerine bir kez daha tiyatroseverlerle buluştu.

  Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da oyunu komşularıyla birlikte izledi.

  Beşiktaş Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 1’inci Uluslararası Beşiktaş Tiyatro Festivali kapsamında ilk gösterimini 31 Mart günü yapan ‘Zengin Mutfağı’ yapımı, Beşiktaş Belediyesi’ne gelen yoğun istek üzerine dün akşam bir kez daha sahnelendi. Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi’nde perde diyen oyun, coşkulu bir kalabalık tarafından yoğun ilgiyle izlendi. Oyunun finalinde usta oyuncu Şener Şen’in Zengin Mutfağı oyun performansı ise dakikalarca ayakta alkışlandı.

  “TİYATRO VE TİYATROCUYU BEŞİKTAŞ’TA GÖRÜNÜR KILMAYI AMAÇLIYORUZ”

  Oyunu komşularıyla izleyen Başkan Akpolat sahneye çıkarak yaptığı konuşmasında;

  Şener şen'in zengin mutfağı oyunu ilgi gördü
  Şener Şen’in Zengin Mutfağı oyunu ilgi gördü

  “Bugün bizim için çok özel bir gün. Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan Şener Şen’le bu salonda aynı havayı teneffüs etmek bizim için çok büyük bir şans. İfade etmenin en önemli alanlarından biri olan tiyatroyu ve tiyatrocuları Beşiktaş’ta görünür kılmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu nedenle 1’inci Uluslararası Beşiktaş Tiyatro Festivali’ni düzenledik. Festivalimiz 31 Mart günü sona ermişti ama büyük usta Şener Şen’e olan yoğun talep ‘Zengin Mutfağı’ adlı oyunun bir kez daha sahnelenmesine vesile oldu. Şener Şen’e ve tüm diğer oyuncu arkadaşlara Beşiktaşlılar adına yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

  OYUNUN KONUSU

  Vasıf Öngören’in kaleme aldığı, Şener Şen’in başrolünü oynadığı ve Doğu Yaşar Akal ile birlikte yönetmenliğini yaptığı ‘Zengin Mutfağı’ adlı oyun Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını konu alıyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler