TRY - Türk Lirası
EUR
15,3629
USD
13,5637
GBP
18,0523
CNY
2,1318
2.9 C
Ankara
6.2 C
İstanbul
4.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSen susarsan dünya susar

  Sen susarsan dünya susar

  Avatar of arzu dinçer
  Arzu Dinçerhttps://haberton.com/
  Arzu Dinçer, Alanya doğumlu. Alanya'da doğup büyüdü. Rıfatazakoğlu Teknik Meslek Anadolu Lisesinden mezun oldu. PMYO için hazırlanıyor, kazandığım para ile ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sen susarsan dünya susar. Sen susma ki dünya susmasın! Hepimizin de bildiği gibi dünya da binlerce kadın şiddete maruz kalıp öldürülüyor.

  Hepimizin de bildiği gibi diyorum çünkü; artık şaşırmıyoruz. Oysa hiç kimse öldürülmeyi hak etmiyor. Çok bencilsiniz bu kocaman dünya ya sığamadınız. Kadınları yaşatmak, sevmek, değer vermek dururken siz nankör bencil olmayı seçtiniz.

  Katilsiniz bir kadını öldürebilecek kadar acizsiniz. İnsan anlaşamayacağı yerde yolunu güzelce ayırmalı. Konuşarak bir şeyleri çözmeli. Her şeyden önce geçmişine saygısı olmalı. Geçmişine saygısı olmayan adamın kendisine de saygısı olmayacaktır. Döverek, hakaret ederek, psikolojik şiddet uygulayarak bugün bir yere varılmayacağını hepimiz biliyoruz. Unutmayın o dövüp, kırıp, döktüğünüz öldürüp bir çöp gibi kenara attığınız kadınların bir eş, sevgili, bir anne, bir dost, yol arkadaşınız olduğunu unutmayın! Bu kadar nankör bencil olmayın. Soruyorum tüm erkeklere:

  Sen susarsan dünya susar
  Sen susarsan dünya susar

  Kadınsız bir dünya düşünebiliyor musunuz?

  Düşünemiyoruz dediğinizi duyar gibiyim. Düşünsenize kocaman dünya da kadın yok, anne yok, çocuk yok, dünya ne kadar sıkıcı bunaltıcı olurdu. Belki de siz erkekler bu dünyadan kurtulmak için yer arardınız. Ben kadınsız bir dünya düşünemiyorum.

  Şiddete maruz kalan ama korkup susan hâlâ binlerce kadın var. Susmayın konuşun korkmayın. Unutma;

  !Sen susarsan dünya susar,
  Sen susma ki dünya susmasın…!
  Kadın…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler