TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
1.6 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatSen de Yaz öykü yarışması başvuruları başlıyor

  Sen de Yaz öykü yarışması başvuruları başlıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  KidZania ve Erbulak Evi ile birlikte düzenlenen Sen de Yaz öykü yarışması başvuruları 21 Aralık’ta başlıyor

  KidZania, genç yazarları okumaya, yazmaya, üretmeye, edebiyatı sevmeye teşvik etmek amacıyla yeni bir yarışma düzenleyeceğini duyurdu. Erbulak Evi ile birlikte düzenlenen ‘Sen de Yaz’ isimli öykü yarışması için başvurular 21 Aralık’ta başlıyor. 10-14 yaş arasındaki gençlerin katılabileceği yarışmanın konusu ‘Gelecekte ben’ olarak belirlendi. Yarışma sonunda belirlenecek 20 eserden oluşan toplu bir öykü kitabı basılacak.

  Yarışmaya katılacak genç yazarlar; kendilerini gelecekte nasıl bir yaşam içinde hayal ettiklerini, gelecekte yaşamayı hayal ettikleri toplum, kurmayı düşledikleri dünya, seçmek istedikleri meslek, kazanmak istedikleri başarılar, olmak istedikleri insan hakkında yazdıkları öykülerle yarışmaya başvurabilecek.

  Basılan kitaplar kitap satan tüm internet siteleri, kitabevleri ve kidzania international store’da satışa sunulacak.
  Basılan kitaplar kitap satan tüm internet siteleri, kitabevleri ve KidZania International Store’da satışa sunulacak.

  ÖYKÜ KİTABI BASILACAK

  Aslı Perker, Ayşe Erbulak, Dağhan Külegeç, Göktuğ Canbaba, Ömür Kurt, Özden İnal, Özden Özgürdal ve Sevinç Erbulak gibi Türkiye’de sanat alanında önemli isimlerinin yer aldığı yarışma seçici kurulu, en iyi 20 eseri belirleyecek. Belirlenen 20 eser Erbulak Kitap tarafından baskıya hazır hale getirilerek toplu bir öykü kitabı olarak basılacak. Basılan kitaplar kitap satan tüm internet siteleri, kitabevleri ve KidZania International Store’da satışa sunulacak.

  Yarışmanın duyurulması ve katılımı teşvik için seçici kurul üyesi olan yazarların kendi tecrübelerini sloganlarla aktardığı videolar, sosyal mecralarda yayınlanacak. Ödüle değer bulunan öyküler 23 Nisan 2022’de KidZania ve Erbulak Kitap tarafından KidZania İstanbul’da düzenlenecek bir törenle açıklanırken eş zamanlı olarak internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından da duyurulacak.   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler