19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazar, Eylül 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSelden kurtulan Merve ilk kez konuştu

  Selden kurtulan Merve ilk kez konuştu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Varto’da selden kurtulan Merve Akbingöl yaşadıklarını ilk kez anlattı

  Muş’un Varto ilçesine bağlı Haksever köyünde önceki gün sel sularına kapılan ve babası tarafından kurtarılan Merve Akbingöl (17), hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi. Akbingöl, “Hayatımı babama borçluyum. Beni suyun için çekip çıkardı” dedi.

  Varto ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki 150 hane ve 850 nüfuslu Haksever köyünde önceki gün etkili olan yağmur kısa sürede sele dönüştü. Yağmurla birlikte köy merkezinden geçen dere taştı. Sele neden olan taşkın köyün alt kısmında bulunan bazı ev ve ahırları tehdit ederken, yol ve menfezleri ise tahrip etti. Köyde yaşayan Merve Akbingöl de danayı kurtarmak isterken sele kapıldı. Faik Akbingöl kızı Merve’yi son anda kurtardı. Kolu kırılan Merve Akbingöl Varto Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kırılan kolu alçıya alınan ve bugün taburcu edilen Akbingöl şunları söyledi:

  Selden kurtulan merve ilk kez konustu 2 - yaşam - haberton
  Selden kurtulan Merve ilk kez konuştu

  “Selin olduğu anda dışarıdaydım. Evlerimiz arasından su hızla akiyordu. Danamız suya kapıldı. Danayı kurtarmaya çalışırken ben de sele kapıldım. Bağırarak yardım istedim. Ben biraz gittikten sonra taşın üstüne düştüm. Kolum çok ağrıdı. Sel beni sürükleyip tel örgüsüne yapıştırdı. Babam geldi beni sudan kurtardı. Danayı ise sel alıp götürdü. Çok şükür iyiyim. Kırılan kolum alçıya alındı. Bugün taburcu edildim. Hayatımı babama borçluyum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler