20.2 C
Ankara
21 C
İstanbul
26 C
İzmir
28 Eylül 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanSel ve su baskınında 70 dönüm alan zarar gördü

  Sel ve su baskınında 70 dönüm alan zarar gördü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’nın Kaş ilçesinde iki gün önce meydana gelen sel ve su baskınında 4 mahallede 70 dönüm alanın zarar gördüğü belirlendi.

  Kaş’ta 14 Aralık Pazartesi günü, Kasaba, Uğrar, Kemer ve Sahil Kızılağaç mahallelerinde şiddetli yağışın ardından sel ve su baskınları meydana geldi. Kaş Kaymakamlığı tarafından oluşturulan hasar tespit komisyonu 4 mahallede oluşan zararı belirlemek için çalışma başlattı. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da, hasar gören seralarda inceleme yaparak, üreticilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Kaş Belediyesi ekipleri ise bozulan ve zarar gören yollarda temizlik ve onarım çalışması başlattı. Yollar molozlardan temizlendi.

  Sel ve su baskınında 70 dönüm alan zarar gördü
  Sel ve su baskınında 70 dönüm alan zarar gördü

  Hasar gören mahallelerde İlçe Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Göktaş ile Kaş Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer de son incelemelerde bulundu. Kaş Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer incelemelerinin ardından şunları şöyledi:

  “Kasaba, Uğrar, Kemer ve Sahil Kızılağaç mahallelerinde toplam 29 üreticimizin 65 dönümü kapalı sera, 5 dönümü buğday ekili alan olmak üzere toplam 70 dönüm üretim alanı zarar gördü. Kasaba Mahallesi’nde 15 üreticimizin 45 dönüm kapalı serası, Uğrar Mahallesi’nde 10 üreticimizin 15 dönüm serası, Kemer Mahallesi’nde 2 üreticinin 5 dönüm serası ve Sahil Kızılağaç Mahallesi’nde 2 üreticinin 5 dönüm buğday ekili alanı zarar gördü.

  Antalya'nın kaş ilçesinde iki gün önce meydana gelen sel ve su baskınında 4 mahallede 70 dönüm alanın zarar gördüğü belirlendi.
  Antalya’nın Kaş ilçesinde iki gün önce meydana gelen sel ve su baskınında 4 mahallede 70 dönüm alanın zarar gördüğü belirlendi.

  arar gören kapalı alanların 60 dönümünde kapya biber, 5 dönümünde de marul ekiliydi. Zarar gören seralardaki marul ürünü tamamıyla yok olmuş durumda. Kapya biber bulunan 60 dönüm alandaki biberler de artık kurur. Üreticimiz mağdur durumda. Özellikle kapya biber ekili alanlarda tam hasat dönemiydi. Tüm bu mağduriyetin içinde sevindirici olan tek şey, zarar gören 65 dönüm seranın 45 dönümünün TARSİM tarafından sigortalı olması.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler