TRY - Türk Lirası
EUR
16,8155
USD
15,9201
GBP
19,8818
CNY
2,3786
16.5 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
22.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanSel sonrası Bartın normal hayata dönmeye başladı

  Sel sonrası Bartın normal hayata dönmeye başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sel sonrası Bartın’da 400 haneli Zafer köyünde yaşayanlar normal hayata dönmeye başladı

  Bartın’ın Ulus ilçesinde yaşanan sel felaketinin sonrasında 400 haneli Zafer köyünde yaşayanlar normal hayatlarına dönmeye başladı. Selde yıkılan Kumluca-Abdipaşa beldelerini birbirine bağlayan ‘Kumluca-2’ köprüsü yerine 36 metre uzunluğunda geçici panel köprü yerleştiriliyor.

  Metrekareye 318 kilogram yağışın düştüğü Bartın’ın Ulus ilçesinde yaralar büyük oranda sarıldı. Sel afetinden en çok etkilenen 400 haneli Zafer köyüne girişte menfezlerle köprü yapılarak, köyün ulaşıma açılması sağlandı. Bölgede hayatın normale dönmesi için köyde bulunan AFAD, UMKE, jandarma, emniyet, sahil güvenlik, belediye ekipleri, ve Kızılay çalışmalarını tamamlayarak köyden ayrıldı. Köyün tamamında etkili olan sel afetinin sonrasında sokaklarda oluşan balçık ve çamur yığınları vatandaşlar, polis, jandarma ekiplerinin el birliğiyle temizlikleri yapılarak, tamamlandı. Köyde temizliği tamamlanan kahvehane, bakkal gibi bazı iş yerleri de faaliyetlerine başladı.

  Sel sonrasi bartin normal hayata donmeye basladi - öne çıkan - haberton
  Sel sonrası Bartın normal hayata dönmeye başladı

  Zafer köyünde yaşayan sel mağduru Haşim Avcı, “Şu anda köyümüzde hayat normale dönmeye başladı. Devletimiz bize çok yardım etti. Polisimiz, askerimiz, bütün ekiplerimiz bizler için seferber oldu. Hepsi bizlere yardım ederek, sele giden dükkanlarımızı iş yerlerimizi ve evlerimizi temizlememizde yardımcı oldular. Şu anda köyümüz eski haline geldi. Hepsinden Allah razı olsun. Onlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  ÇELİK PANEL KÖPRÜ TAMAMLANMAK ÜZERE

  DSİ ekipleri 100 metre genişliğe 5 metre yüksekliğe ulaşan deredeki çalışmalarını devam ettiriyor. Öte yandan sel sırasında yıkılan Abdipaşa-Kumluca yolundaki ‘Kumluca-2’ köprüsünde karayolları ekipleri 50 personel, 15 iş makinası ile çalışma yapıyor. Dere içine yerleştirilen borularla araçların geçişine izin verilen bölgede, özel olarak getirilen çelik panel köprünün yerleştirilmesin başlandı. 36 metre uzunluğundaki karşı yola uzatılmasıyla yarından itibaren trafiğin bu köprüden sağlanacağı belirtildi. Yapılan çalışmalar havadan dron ile görüntülendi.

  Yine Kozcağız Kumluca yolundaki Kirsinler mevkiinde 200 metrelik bölümü çöken karayolunda da servis yolu yapılarak, trafiğe açıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler