13.2 C
Ankara
14 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaÖne ÇıkanŞehit pilot Burak Gençcelep memleketine uğurlandı

  Şehit pilot Burak Gençcelep memleketine uğurlandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Türk Yıldızları’na ait NF-5 tipi uçağının düştüğü kazadaki şehit pilot Burak Gençcelep memleketine uğurlandı.

  Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in (34) cenazesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından memleketi Trabzon’a uğurlandı.

  Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda konuşlu 134’üncü Filo Komutanlığı’na bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları’na ait NF-5 uçağı, eğitim uçuşu için havalandıktan kısa süre sonra Aslım çöplük alanına düştü. Kazada, Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep şehit oldu. Şehit Gençcelep’in uçağın organize sanayi bölgesindeki iş yerlerine düşmesini önlemek için boş araziye manevra yaptığı üzerinde durulduğu belirtildi.

  Şehit pilot burak gençcelep memleketine uğurlandı
  Şehit pilot Burak Gençcelep memleketine uğurlandı

  ŞEHİT EŞİ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

  Şehit Pilot Yüzbaşı Gençcelep için bugün 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene, Konya Valisi Vahdettin Özkan, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Fidan Yüksel, mesai arkadaşları, eşi Nurcan, çocukları Kayra (8) ve Kaan (3), annesi Nuray ve babası Mehmet Gençcelep katıldı. Nurcan Gençcelep, eşinin cenazesi askerler tarafından omuzlara alındığı sırada gözyaşlarına hakim olamadı, ”Bizi nasıl bırakıp gidiyorsun” dedi. Bu sırada oğlu Kayra Gençcelep de babasının tabutunu bakıp ağladı. Olan bitenden Kaan ise bir eliyle kendisine verilen simidi yerken, diğer eliyle de ağabeyinin elinden tuttu. Şehit Gençcelep’in cenazesi, ailesinin de bulunduğu askeri uçakla memleketi Trabzon’a uğurlandı. 

  2003 YILINDA HAVA HARP OKULUNA GİRDİ

  Hava kuvvetleri komutanlığı’nın türk yıldızları'na ait nf-5 tipi uçağının düştüğü kazadaki şehit pilot burak gençcelep memleketine uğurlandı.
  Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Türk Yıldızları’na ait NF-5 tipi uçağının düştüğü kazadaki şehit pilot Burak Gençcelep memleketine uğurlandı.

  2003 yılında Hava Harp Okulu’na giren Gençcelep, 2007 yılında teğmen rütbesiyle İzmir’deki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda göreve başladı. Farklı üs komutanlıklarında görev yapan şehit Gençcelep, en son yine 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na atandı. Burada Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın akrobasi timi Türk Yıldızları’nda yaklaşık 100 saat uçuş yaptı. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler