TRY - Türk Lirası
EUR
20,515
USD
18,810
GBP
23,127
CNY
2,790
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaÖne ÇıkanŞehit Er İsmail Ünal'ın cenazesi toprağa verildi

Şehit Er İsmail Ünal’ın cenazesi toprağa verildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Irak’ın kuzeyinde Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın cenazesi, memleketi Giresun’a getirildi.

Oğlunun bugün damatlık giydiğini söyleyen Sema Ünal, “3 tane kız kardeşi var. Onlar da inşallah İsmail’in yolunda yürüyecek. Bayrak aşklarını, vatan sevgilerini hiçbir zaman kaybetmeyecekler” dedi.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın cenazesi, Aydın’da düzenlenen askeri törenin ardından memleketi Giresun’a getirildi.

Ordu-Giresun Havalimanı’nda düzenlenen karşılama törenine şehidin babası Fehmi, annesi Sema Ünal ve kız kardeşlerinin yanı sıra Giresun Valisi Enver Ünlü, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Giresun İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdebli Albay Özgür Özer, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve askeri erkan katıldı.

Şehit Ünal’ın cenazesi karşılama töreninin ardından Güce ilçesine götürüldü.

Şehit er i̇smail ünal'ın cenazesi giresun'a getirildi
Şehit Er İsmail Ünal’ın cenazesi Giresun’a getirildi

‘BİR İSMAİL DAHA OLSA FEDA OLSUN’

Şehit oğlunu asker selamıyla karşılayan Sema Ünal, oğlunun bayrak aşkıyla bu dünyadan gittiğini belirterek, “Yine var kardeşleri, dostları, onlar da bu vatanı koruyacak Allah izin verirse. Asla ölmeyecek. Bir İsmail daha olsa feda olsun. Benim oğlum feda oldu. Allah yolunu, izini açık etsin. Damatlık giydi bugün benim oğlum. Damatlık giydi de gitti. Kefen giymedi, damatlık giydi.

Acımasızlar, şerefsizler, hainler sevinmesinler hiç. Bu vatanı bekleyen binlerce İsmail var. Onlar da benim evladım. 3 tane kız kardeşi var. Onlar da inşallah İsmail’in yolunda yürüyecek. Bayrak aşklarını, vatan sevgilerini hiçbir zaman kaybetmeyecekler. Benim çocuğum hiçbir zaman kaybetmedi. 21 yaşında ben onu vatana, peygamber efendimizin yanına damat olarak gönderiyorum” diye konuştu.

Oğlunun beresini takan Fehmi Ünal ise, “Şerefsizler dimdik ayakta durduğumuzu görsünler. Bu ülke kimsenin oyuncağı, uşağı değil” ifadelerinde bulundu.

Irak’ın kuzeyinde Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın (21) cenazesi, memleketi Giresun’unda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal için bugün memleketi Güce ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Şehit er i̇smail ünal'ın cenazesi toprağa verildi
Şehit Er İsmail Ünal’ın cenazesi toprağa verildi

Güce ilçe merkezinde düzenlenen törende, anne Sema Ünal, şehit oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutu okşayarak, “Çiçeğim, yavrum, kuzum. Kara kuzum, esmer çocuğum, sen gittin ama senin gibi niceleri var geride” diyerek ağıt yaktı. Ayakta durmakta güçlük çeken ve oğlunun askeri beresini başına takan şehidin babası Fehmi Ünal ile diğer aile fertleri, taziyeleri kabul etti. Cenazede Yağmur Ünal (13) şehit ağabeyinin çerçeveli fotoğrafını taşırken, kardeşi Sudenaz Ünal (11) da gözyaşı döktü.

Törene Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, askeri erkan, polis ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Espiye ilçesi Çam Mahallesi’ndeki kabristanlıkta toprağa verildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler