19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazartesi, Eylül 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanŞehirler arası yolcu otobüslerine özel denetim

  Şehirler arası yolcu otobüslerine özel denetim

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nce (EGM), 27- 30 Ağustos tarihleri arasında şehirler arası yolcu otobüslerine yönelik özel denetim yapıldı.

  Ülke genelinde düzenlenen eş zamanlı denetimlerde; 23 bin 889 araç ve sürücü kontrol edilirken, bin 267 trafik kuralı ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

  EGM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, araç sürücülerinin trafik kurallarına uyma düzeylerinin üst seviyeye çıkarılması, güvensiz ve korsan tabir edilen yetki belgesiz taşımacılık faaliyetlerinin engellenmesi ve güvenli bir seyahat ortamının sağlanarak kazaların azaltılması amacıyla 27-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında şehirler arası yolcu otobüslerine yönelik özel denetim gerçekleştirildiği belirtildi.

  Şehirler arası yolcu otobüslerine özel denetim
  Şehirler arası yolcu otobüslerine özel denetim

  Buna göre; denetimlerde 23 bin 889 araç ve sürücü kontrol edildi, 125 sürücünün çalışma ve dinlenme, 267 sürücünün ise yasal hız sınırına uymadığı tespit edildi. 52 araç trafikten menedilirken, 130 sürücünün emniyet kemeri kullanmadığı, 274 araçta ise takograf kullanılmadığı tespit edildi. Yine, 20 sürücünün başkasına ait sürücü kartı kullandığı, 8 sürücünün alkol etkisinde araç kullandığı belirlendi. 9 sürücü belgesi de geçici olarak geri alındı. Denetimlerde toplam bin 267 trafik kuralı ihlali tespit edilerek işlem uygulandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler