15.8 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatŞehir Tiyatroları 1 milyon 500 bin seyirciye ulaştı

  Şehir Tiyatroları 1 milyon 500 bin seyirciye ulaştı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Eskişehir Şehir Tiyatroları 1 milyon 500 binden fazla seyirciye ulaştı. ‘Bitmez Bu Oyunlar’ belgeselini, sosyal medyada paylaştı.

  Şehir Tiyatroları’nın dününü, bugününü anlatan, kuruluş günlerinden anekdotları birinci ağızdan anlatan belgesel, sanatseverlerden büyük ilgi görürken, 20’nci yılını kutlayan Şehir Tiyatroları, 5 binden fazla temsil ile 1 milyon 500 binden fazla seyirciye ulaştı.

  Şehir tiyatroları 1 milyon 500 bin seyirciye ulaştı
  Şehir Tiyatroları 1 milyon 500 bin seyirciye ulaştı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 20 yıllık tarihinde 150’den fazla farklı oyun, 5 binden fazla temsil ile 1 milyon 500 binden fazla seyirciye dokunan Şehir Tiyatroları, bu süreci belgesel haline getirdi. Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Tiyatroları’nın sosyal medya hesaplarında yayınlanan belgesel, sanatseverlerden de büyük ilgi gördü. Eskişehir’de tiyatronun dününü ve bugününü sanatçıların ağzından sanatseverlere aktaran belgeselde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de yer aldı.

  Büyükerşen yayınladığı mesajında “İnsanların birlikte güldüğü, birlikte ağladığı ve birlikte düşündüğü tiyatro salonlarının sadece şehrimizde değil tüm Türkiye’de dolup taşması, tiyatro sanatının ve sanatçılarımızın hak ettiği değeri görmesi umuduyla herkesin  Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyorum.

  Eskişehir şehir tiyatroları 1 milyon 500 binden fazla seyirciye ulaştı. 'bitmez bu oyunlar' belgeselini, sosyal medyada paylaştı.
  Eskişehir Şehir Tiyatroları 1 milyon 500 binden fazla seyirciye ulaştı. ‘Bitmez Bu Oyunlar’ belgeselini, sosyal medyada paylaştı.

  20 yıldır hemşehrilerimize tiyatro sanatını sevdiren, birbirinden güzel ve düşündürücü oyunlarıyla her yıl on binlerce seyirci karşı sahne alan Şehir Tiyatrolarımızın tüm ekibine teşekkür ediyorum. Onların da söylediği gibi ‘Bu oyunlar bitmez, bu şehirde perdeler kapanmaz” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler