37.7 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSavunma işbirliği anlaşmasının detayları

  Savunma işbirliği anlaşmasının detayları

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İsrail ile Yunanistan arasında en büyük savunma işbirliği anlaşması imzalandı. Savunma işbirliği anlaşmasının detayları ortaya çıktı.

  Yunanistan ve İsrail, Mora Yarımadası’nda yer alan Kalamata Havalimanında 1.65 milyar dolar değerindeki ‘uluslararası uçuş eğitim merkezi kurulması’ için imzalanan anlaşmanın detayları ortaya çıktı. 

  İsrail ile Yunanistan arasında en büyük savunma işbirliği anlaşması imzalandı. Tel Aviv ve Atina yönetimi, Mora Yarımadası’nın güneyinde uluslararası bir uçuş eğitim merkezi kurulması için anlaşma imzaladı. Anlaşmanın detayını İsrail ve Yunan basını yazdı. 1.65 milyar dolar değerindeki anlaşma kapsamında Kalamata şehrindeki askeri havaalanı 22 yıllığına İsrail’e kiralanacak. İsrailli savunma şirketi Elbit Systems Kalamata şehrindeki askeri havalimanında Yunan Hava Kuvvetleri için bir eğitim merkezi kuracak. Öte yandan İsrail basını, bu sözleşmenin iki ülke arasında bugüne kadarki en büyük savunma tedarik anlaşması olduğu yazdı.

  Savunma işbirliği anlaşmasının detayları
  Savunma işbirliği anlaşmasının detayları

  EĞİTİM MERKEZİ İSRAİL MODELİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

  Anlaşmada yer alan eğitim merkezinin, İsrail’in kendi hava akademisini model alacağı açıklandı. Uçuş eğitim merkezinde M-346 eğitim uçaklarından 10 adet konuşlandırılacağı ifade edilirken, merkezde; Yunan hava kuvvetlerinin eğitim filosundan M-346 ve T-6 uçağı yer alacağı kaydedildi.

  DENDİAS MISIR’I ZİYARET ETTİ

  Öte yandan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ temaslarda bulunmak üzere son zamanlarda Türkiye’ye sıcak mesajlar veren Mısır’a gitti. Yunan Bakan Dendias, Mısırlı mekidaşı  Samih Şukri ile görüştü. Ziyarete ilişkin sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Dendias, ” Doğu Akdeniz’deki son durumu Mısırlı mevkidaşım Şukri ile tartıştık” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler