TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.3 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
11 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanSarıyer'de yol çöktü, Kağıthane'de toprak kaydı

Sarıyer’de yol çöktü, Kağıthane’de toprak kaydı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle Sarıyer’de yol çöktü. Araç sürücüleri çöken yolda güçlükle ilerledi. Kağıthane’de ise toprak kaydı, bir minibüs toprağın altında kalmaktan son anda kurtuldu.

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle yollar göle döndü, bazı alt geçitleri su bastı. Sarıyer Ayazağa’da ise yoğun yağış nedeniyle Cendere Caddesi’nde kısmen çökme meydana geldi.

YOL ÇÖKTÜ UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Asfalt parçaları yola saçılırken araç sürücüleri çöken yolda güçlükle ilerledi. Bazı araç sürücüleri araçlarının altını sürterek yoldan geçebildi. Yolun çökmesi nedeniyle cadde üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Sariyerde yol coktu kagithanede toprak kaydi 1 - öne çıkan - haberton
Sarıyer’de yol çöktü, kağıthane’de toprak kaydı

KAĞITHANE’DE KAYAN TOPRAK YOLU KAPATTI

Kağıthane’de ise toprak kayması meydana geldi. Yağış ile birlikte toprak, caddenin Sarıyer istikametini tamamen trafiğe kapattı. Minibüs şoförü Serdar Kamber ise seyir halindeyken minibüsünün üzerine kayan toprağın geldiğini görünce direksiyonu sola çevirerek toprak altında kalmaktan son anda kurtuldu.

“SANİYELERLE ALTINDA KALMAKTAN KURTULDUM”

Serdar Kamber, “Gülbahar tarafından geldim. Sarıyer’e doğru gidiyordum. Aşırı yağış vardı. İstinat duvarının çökmesi neticesinde benim aracım yolda kaldı. Belediye geldi, hemen yolu açmaya başladılar. Ben direksiyonu sola kırdım, istinat duvarının altında kalmamak için. Saniyelerle altında kalmaktan kurtuldum. Herhangi bir yaralı yok ama hasar var aracımda. Duvar yıkıldı, komple yolu kapattı” diye konuştu.   

Belediye ekiplerinin, yağmur suyu ve toprak ile dolan yolu iş makineleri yardımı ile temizleme çalışmaları devam ediyor. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler