TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSarıgül'den Iğdır Cezaevi önünden 'genel af' çağrısı

  Sarıgül’den Iğdır Cezaevi önünden ‘genel af’ çağrısı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Iğdır Cezaevi önünde af çağrısında bulunarak, “Bugün 49’uncu ilimizdeyim. Talebimizin siyasi değil vicdani olduğunu, 250 bin mahkumun bu haberi beklediğini ifade etmek istiyorum” dedi.

  TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Iğdır Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı. Partililerin de katıldığı açıklamada, 250 bin kader mahkumunun çıkacak hayırlı haberi beklediğini söyleyen Sarıgül, “Şefkatli devletime, merhametli devletime sesleniyorum. Bizim devletimiz yücedir, vicdanlıdır. İnanıyorum ki, 250 bin kader mahkumunu anneleri, babalarıyla, çocuklarıyla kavuşturacak olan bu kararı yüce Parlamento verecektir.

  Bütün siyasi partilere çağrım, 250 bin kader mahkumunu anneleri, babaları, çocuklarıyla buluşturalım. Anneler, babalar, çocuklar için ‘Affet Türkiye’m’. Bugün 49’uncu ilimizdeyim. Iğdır Cezaevi’nin önünden talebimizin siyasi değil vicdani olduğunu, 250 bin mahkumun bu haberi beklediğini ifade etmek istiyorum. Bütün siyasi partileri ‘Affet Türkiye’m’ kampanyasına katılmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler