TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaSarıgül: Toplumsal barış için af istiyoruz

Sarıgül: Toplumsal barış için af istiyoruz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yozgat’ta af çağrısını yineleyerek, “Toplumsal barış için kardeşlik hukuku için af istiyoruz” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi önünde yaptığı açıklamada, 9 Nisan 2022’den bu yana 92 cezaevini ziyaret ettiğini söyledi. Af çağrısının vicdani olduğunu vurgulayan Sarıgül, “Pandemi koşulları münasebetiyle hızlı yargılamalar oldu, gözden kaçan bazı konular oldu. Cezaevi koşulları, şu anda kapasitenin üzerinde. Ne yazık ki haset, fesat, münafık el; gençlerimize ulaştı ve gençlerimizin büyük bölümü, uyuşturucu batağıyla karşı karşıya kaldı. Türkiye Değişim Partisi olarak af talebimiz, siyasi değil vicdani taleptir” dedi.

Sarigul toplumsal baris icin af istiyoruzs - politika - haberton
Sarıgül: toplumsal barış için af istiyoruz

Kardeşlik hukuku için af istediklerini belirten Sarıgül, “Bizim devletimiz, büyük devlettir. Bizim devletimiz, vicdanlı devlettir. Bizim devletimiz, şefkatli devlettir. O nedenle toplumsal barış için af istiyoruz. Kardeşlik hukuku için af istiyoruz. Cumhuriyetin 100’üncü yılında herkesin birbiriyle kardeşlik hukukunda ‘bismillah’ diyerek tekrar kucaklaşması için af istiyoruz. Anneler için babalar için çocuklar için affet Türkiye’m. Bütün siyasi partilere çağrım; gelin af konusunu, siyaset malzemesi olmaktan çıkaralım ve kardeşlik hukuku için cumhuriyetin 100’üncü yılında hep birlikte büyük bir affa imza atalım” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler