TRY - Türk Lirası
EUR
20,515
USD
18,810
GBP
23,127
CNY
2,790
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamSarıdere köyünün camisi yıkılıyor

Sarıdere köyünün camisi yıkılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Düzce’nin Gölyaka ilçesindeki depremde hasar gören Sarıdere köyünün camisi yıkılıyor.

Düzce’de hasar gören caminin ön kısmına sonradan eklenen kısım yerle bir oldu. Yapılan hasar tespit çalışmasında ağır hasarlı olduğu tespit edilip, acil yıkılması yönünde karar verildi. Köylüler, caminin hasar görmesi nedeniyle cuma namazını yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıktaki Kurtdüzü Mahallesi’ne giderek buradaki camide kıldı.

Sarıdere köyünün camisi yıkılıyor
Sarıdere köyünün camisi yıkılıyor

‘YILLARDIR GELDİĞİM CAMİYİ BU HALDE GÖRMEK ÇOK ÜZÜCÜ’

Köyde yaşayan Yakup Akbaş (75), “Bu Allah’tan gelen bir şey. Tabiat afeti. Bizim evimizde herhangi bir hasar yok. Komşularımızda, bazı eski evlerde hasarlar var. Yıkılacak ağır hasarlı evler var. Onlar yıkılacak. Camide ağır hasar var. Cami tamamen yıkılacak. Yıkılıp yenisi yapılacak. Yıllardır geldiğim camiyi bu halde görmek çok üzücü.

Bu cami 1999 depremini de gördü. Tadilat görmüştü depremden sonra. Üst kolonlar sağlamlaştırıldı, bu sefer de üst kolonlar zarar gördü. 1999 depreminden sonra zarar gören alt kolonları güçlendirme yapmışlardı. Artık kullanılamaz hale geldi. Artık yıkılmak zorunda can güvenliği açısından” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler