TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamSarıdere köyünde yaşayanlar depremi anlattı

Sarıdere köyünde yaşayanlar depremi anlattı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Düzce’nin Gölyaka ilçesindeki 5.9 büyüklüğündeki depremin merkez üssüne yakın Sarıdere köyünde yaşayanlar, sarsıntıyla birlikte yataklarından fırlayıp, dışarı çıktı.

Düzce’nin Gölyaka ilçesindeki 5.9 büyüklüğündeki depremin merkez üssüne yakın Sarıdere köyünde yaşayanlar, sarsıntıyla birlikte yataklarından fırlayıp, dışarı çıktı. Köylülerden bazıları köy kahvesinde toplanırken, bazıları ise evlerinin önünde ateş yakarak sabahladı. Bazı evlerde ve Sarıdere Köyü Camii de depremde hasar gördü. Gölyaka Merkez Fatih Camii’ndeyse büyük oranda hasar oluştu.

‘YATAKTAN DÜŞTÜM’

Saridere koyunde yasayanlar depremi anlattid - yaşam - haberton
Sarıdere köyünde yaşayanlar depremi anlattı

Köylülerden Recep Doğan, “Gece saat 04.00 sıralarında bir sesle uyandık. Sarsıntıyla ben yatağımdan düşerek uyandım. Hemen çök kapan yapmaya çalıştım ama deprem devam edince kapıdan dışarı attım kendimi. Dışarıda beklerken artçılar olmaya devam etti. Köyün merkezinde toplandık. Geceyi sokakta geçirdik, ateş yaktık. Evimize giremiyoruz. 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin korkularını yaşıyoruz hala” dedi.

‘SUYUN ÜSTÜNDE GİBİ SALLANIYORUZ’

Nuriye Aydın ise “Beşik gibi sallandı. Evde de tektim. Ben de salavat getirmeye başladım, duracağı yoktu. Sonunda kapıdan dışarıya çıktım. Bütün geceyi kapının önünde geçirdik. Eve giremeyiz hala. Artçıları burada da hissediyoruz, sanki suyun üstünde gibi sallanıyoruz” diye konuştu.

Depremde hasar gören çatısını tamir eden Ahmet Demircan, “Çatıda hasar var. Duvarlarda hasar var, çatıyı tamir etmek riskli ama yağış olduğu için önlem için yapmak durumundayız” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler