TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerŞanlıurfa'da boru hattı delindi

Şanlıurfa’da boru hattı delindi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şanlıurfa’da boru hattı delindi; metrelerce yükseğe fışkıran petrol petrol araziye akmaya başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden geçen petrol boru hattının olduğu bölgede çalışma yapan iş makinesi operatörü, kazara petrol borusunu deldi. Patlayan boru hattından metrelerce yükseğe fışkıran ham petrol, araziye akmaya başladı.

Şanlıurfa’da boru hattı delindi

Olay, öğle saatlerinde, Siverek ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Edis Mahallesi kırsalında meydana geldi. Bölgede bulunan arazideki taşları temizleyen iş makinesi operatörü, yanlışlıkla mahalleden geçen petrol boru hattının delinmesine neden oldu. Patlayan petrol boru hattından metrelerce yükseğe ham petrol fışkırmaya başladı. Olayı görenlerin ihbarıyla bölgeye yönlendirilen jandarma ekipleri, çevrede önlem alırken, itfaiye ekipleri de tedbir amaçlı alanda beklemeye başladı. Hattın onarımı için çalışma başlatılırken, jandarma da alanda güvenlik önlemleri aldı.

90 DÖNÜM MISIR TARLASI ZARAR GÖRDÜ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde patlayan petrol boru hattından metrelerce yükseğe fışkıran ham petrol, vanaların kapatılması ile durduruldu. Tonlarca ham petrolün aktığı 90 dönümlük mısır tarlası ise zarar gördü. Akan ham petrolün, diğer arazilere de zarar vermemesi için iş makineleri ile topraktan oluşturulan havuzlara akması sağlandı.

Patlayan boru hattından akan ham petrolün zarar verdiği mısır tarlasının sahibi Adnan Gülbeden, mısırların zarar gördüğünü belirterek, “Patlayan boru hattından fışkıran ham petrol 90 dönümlük mısır ekili arazime aktı. Tüm tarlam, ham petrolle doldu. Şu anda zararım yaklaşık 300 bin lira civarında. Yetkililerden destek bekliyorum” dedi.

Şanlıurfa’da boru hattı delindi

2 KİŞİ GÖZALTINDA 

Boru hattının geçtiği noktada taşları temizleten, ismi öğrenilemeyen tarla sahibi ve iş makinesi operatörü ise jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan patlayan boru hattında onarım çalışmalarına başlandı. Ekiplerin ayrıca arazide temizleme yapacağı ardından hasar tespit çalışmasına başlanacağı belirtildi. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler