TRY - Türk Lirası
EUR
20,488
USD
19,027
GBP
23,199
CNY
2,764
21 Mart 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerYaşamŞanlıurfa Halfeti'de kentsel dönüşüm gerginliği

Şanlıurfa Halfeti’de kentsel dönüşüm gerginliği

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şanlıurfa Halfeti’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkım kararı verilen evlerde yaşayanlar ile ekipler arasında gerginlik yaşandı. Güvenlik güçleri, yıkıma direnenleri cop ve tazyikli su ile bölgeden uzaklaştırdı. Ardından yapılan görüşmeler sonrası yıkım ertelendi.

Halfeti Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Bitek Mahallesi’nde, tapusu olmayan evlerin yıkımı için karar aldı. Bunun için tahliye kararı alan belediye ekipleri, ev sahiplerine süre verdi. Ancak, verilen sürede evler boşaltılmadı. Evlerin yıkımı için bugün ekipler iş makineleriyle mahalleye geldi. Evlerinin yıkılmasını istemeyenler, bir süre ekiplerle görüştü, sonuç alamayınca da bahçe duvarlarının üzerine çıkarak yıkıma engel olmaya çalıştı.

Sanliurfa halfetide kentsel donusum gerginligiw - yaşam - haberton
Şanlıurfa halfeti’de kentsel dönüşüm gerginliği

Görevlilerin uyarılarına rağmen dağılmayan grup ile yıkım ekipleri arasında çıkan tartışma, kısa sürede gerginliğe dönüştü. Bu sırada önlem amaçlı bölgede bulunan jandarma ekipleri, zırhlı araçtan yıkıma engel olmak isteyen gruba tazyikli su sıktı. Jandarmalar daha sonra uyarılara rağmen gerginliği sürdürenleri, cop kullanarak alandan uzaklaştırdı. Ancak, bölgeden ayrılmayan grup, kış mevsimi dolayısıyla süre tanınmasını istedi. Yapılan görüşmelerin ardından, yıkım ertelendi. Yaşanan gerginlik ise vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler