TRY - Türk Lirası
EUR
17,7168
USD
18,5190
GBP
19,7618
CNY
2,5599
24.3 C
Ankara
23.7 C
İstanbul
28.1 C
İzmir
28 Eylül 2022, Çarşamba
Ana SayfaÖne ÇıkanSanayi Sitesi'ndeki soğutma çalışmaları devam ediyor

Sanayi Sitesi’ndeki soğutma çalışmaları devam ediyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’ndeki yangında soğutma çalışmaları devam ediyor

Başakşehir’de bulunan İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde dün akşam çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşlar sonucu yaklaşık sekiz saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının soğutma çalışması sürerken, dükkanları ve iş yerleri yananların bekleyişi sürüyor.

Yangın dün akşam 21.00 sıralarında Başakşehir, İkitelli Çevre Sanayi Sitesinde bulunan 11’inci Blok’ta çıktı. 32 iş yeri ve dükkanın yandığı blokta yangının ilk alevlendiği yer kolonya ve dezenfektan fabrikası oldu. Kimyasal maddelerin tutuşmasıyla başlayan yangına İstanbul’un birçok ilçesinden itfaiye ekipleri sevk edilerek yangına müdahale edildi.

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın sırasında sanayi sitesinde bulunan bazı araçlar da yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangına ilk çıktığı sırada müdahale etmeye çalışan 1 kişi ağır yaralanarak Bağcılar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. 3 itfaiye görevlisi de dumandan etkilendiği için hastaneye kaldırıldı. Çıkan yangına, ilçe belediyelerinden gelen su tankları ile birlikte 61 araç ve 140 personelle müdahale eden itfaiye ekipleri yaklaşık 8 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye ekipleri yanan iş yerlerinde soğutma çalışması yapıyor. 

Sanayi sitesindeki sogutma calismalari devam ediyor 2 - öne çıkan - haberton
Sanayi sitesi’ndeki soğutma çalışmaları devam ediyor

“İTFAİYEYE İÇERDE TİNER VAR SU DÖKME DEDİM”

Çevre Sanayi Sitesinde bulunan avize ve aydınlatma gereçleri üretilen atölyede çalışan Şahin Depnici, yangında yaralanan komşusunu kurtarmaya çalıştı. Depnici, “Bir alev gördüm. Refleksle dışarı çıktım. Komşum alev topuna dönmüştü. Kardeşi de ona hortumla su tutuyordu. Su dökme dedim örtü getirdim. Örtüyü sardım başka arkadaşlar da yardıma geldi. Ardından bir patlama oldu. Yanan arkadaşın arabası da yandı. Ateş birden bire büyüdü ben itfaiyeyi aradım. İtfaiye 20 dakika geç geldi. İtfaiyeye içeride tiner olduğunu su dökmemesi gerektiğini söyledim. Suyu döktüğü gibi ateş harlandı. Ardından buradaki kimyasallar patlamaya başladı” dedi. 

“İKİ TANE KİMYA DÜKKANI YAN YANA OLMAZ”

Çevre Sanayi Sitesinde iş yeri sahibi olan Halil Akbulut, yangının ilk çıktığı kolonya  ve dezenfektan fabrikasının ruhsatının olmadığını ileri sürerek, “Sakarya‘daydım ben yangını duyunca geldim. Yanan varilleri görüyorsunuz. Yasal olmayan işler var muhtemelen bunların ruhsatı da yoktur. İki tane kimya dükkanı yan yana olamaz. Bizde yanıcı bir şey yok.  Şimdi merak ediyoruz; bu zararı nasıl karşılayacaklar” diye konuştu.

Kolonya ve dezenfektan fabrikasının mal sahibi olan Eyüp Sönmez, “Dükkanın sahibi benim. Kimyacı bir kiracımız vardı. Mal sahibi olarak devlet yardım edecek mi bilmiyorum. Ortak nasıl hareket edilecekse ben de o şekilde hareket etmek zorundayım” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler