TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatSanat Akademisi öğrencilerinden yılsonu gösterisi

  Sanat Akademisi öğrencilerinden yılsonu gösterisi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi öğrencileri, yılsonu gösterilerinde yeteneklerini sergiledi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Her bir gencimizin en az bir spor dalıyla, bir kültür alanıyla ve bir sanat alanıyla ilgilenmesi bizim için önemli” dedi.

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi’nin öğrencileri iki gün süren etkinliklerde gitar, keman, davul performanslarından senfoni orkestrasına, halk oyunlarından tiyatro gösterilerine ve korolara birçok branşta yeteneklerini gösterdi. Öğrencilerin hazırladığı resim sergisi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Usta, sanat akademisi eğitimlerini tamamlayan öğrencilere katılım sertifikası verdi.  Gaziosmanpaşa Sanat Akademisi Yıl Sonu Şenliği’ne, Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, öğrenciler ve aileleri katıldı.

  Sanat akademisi ogrencilerinden yilsonu gosterisi 1 - kültür ve sanat - haberton
  Sanat Akademisi öğrencilerinden yılsonu gösterisi

  “KÜLTÜR, SANAT; EĞİTİMDE GENÇLERİMİZİN BAŞARILI OLMASININ YOLUNU AÇAN ÇOK ÖNEMLİ BİR DAYANAK”

  Sanat akademisi bünyesinde eğitim alan gençleri ve ailelerini tebrik eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Eğitim çatısı altında, kültür sanat ve sporun önemli olduğunu belirttik ve yaptığımız bütün çalışmalarda, bu şehirde kültürü, sanatı, sporu yaygınlaştırmamız gerekli dedik. 2014 yılında bu startı verdik. Kültür, sanat gerçekten bir ihtiyaç ve aynı zamanda eğitimi güçlendiren, eğitimde gençlerimizin başarılı olmasının yolunu açan çok önemli bir dayanak. Gaziosmanpaşa ilçemizde genç bir nüfusa sahibiz. Her bir gencimizin en az bir spor dalıyla, bir kültür alanıyla ve bir sanat alanıyla ilgilenmesi bizim için önemli. Bunu başaran öğrenciler eğitimde de başarılı oluyor” diye konuştu.

  Sanat akademisi ogrencilerinden yilsonu gosterisi 2 - kültür ve sanat - haberton
  Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi öğrencileri, yılsonu gösterilerinde yeteneklerini sergiledi.

  “GAZİOSMANPAŞA SENFONİ ORKESTRASINDA YER ALIYORUM”

  Sanat akademisi öğrencisi Mehmet Efe Özcan, “2018 yılında buraya başladım. İlk baştaki, öğrencilerden birisiyim. Gaziosmanpaşa Senfoni Orkestrasında yer alıyorum. Çeşitli etkinliklerde de yer aldım daha öncesinde. Herkese tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

  Sanat akademisi öğrencisi Nehir Ergin de, “Şu anda iki yıldır gitar dersi alıyorum. Aynı zamanda senfoetnik orkestrasında gitar çalıyorum. Başta çok heyecanlıydım ama sonra seyircileri görünce bir de birkaç parça daha çalınca alıştım. Ben güzel geçtiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler