TRY - Türk Lirası
EUR
18,4111
USD
18,5741
GBP
21,0965
CNY
2,6102
12.2 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
16 C
İzmir
6 Ekim 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamŞampiyonaya 2 bin rakımdaki çayırda hazırlanıyor

Şampiyonaya 2 bin rakımdaki çayırda hazırlanıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli güreşçi Zeki Bayraktar 21 Ekim’de Yunanistan’da yapılacak Vetaranlar Dünya Şampiyonası’na 2 bin rakımdaki çayırda hazırlanıyor

Ardahanlı milli güreşçi Zeki Bayraktar (57), 21 Ekim’de Yunanistan’da yapılacak ‘Veteranlar Dünya Şampiyonası’nda, 100 kiloda Türkiye’yi temsil edecek. Yaş grubunda sporcu olmayan Bayraktar, antrenmanlarını öğrencileriyle çayırda sürdürüyor.  

Ardahan‘da, 13 yaşında başladığı güreşte milli forma giyen Zeki Bayraktar, 1995 yılında aktif spor yaşantısına son vererek, antrenörlüğe geçti. Kentte güreş sporuna yeni isimler kazandıran Bayraktar, veteran sporcu olarak da mindere çıkmaya devam etti. Veteranlar kategorisinde milli takıma seçilen Bayraktar, Yunanistan’da 21 Ekim’de yapılacak ‘Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda 55-60 yaş grubunda mindere çıkacak.

Sampiyonaya 2 bin rakimdaki cayirda hazirlaniyor 2 - yaşam - haberton
Şampiyonaya 2 bin rakımdaki çayırda hazırlanıyor 1

Yunanistan’da madalya için güreşecek olan Zeki Bayraktar, Ardahan’da yaş grubunda sporcu olmadığı için hazırlıklarını öğrencileriyle çayırda sürdürüyor. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için gece gündüz çalıştığını söyleyen Bayraktar, “Çıldır ilçesinin 2 bin rakımlı çayırlarında öğrencilerimle antrenman yapıyorum. Bu rakım yüksekliği nedeniyle bur da zorlanıyoruz ama Yunanistan’a bize bir avantaj sağlayacak. Hedefim ülkemi en iyi şekilde temsil etmek ve şanlı bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırmak” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler