TRY - Türk Lirası
EUR
20,569
USD
18,823
GBP
23,034
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSamandağ petrol sızıntısı temizliğinde 6. gün

Samandağ petrol sızıntısı temizliğinde 6. gün

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Suriye’den gelen petrol sızıntısının Hatay’ın Samandağ ilçesindeki temizlik çalışmalarına Hatay Büyükşehir Belediye personeli de destek verdi

Suriye’deki enerji santralinden 3 Eylül’de yayılmaya başlayan ve Hatay’ın Samandağ sahiline ulaşan petrol sızıntısından kaynaklanan partikülleri temizleme çalışmalarına devam ediliyor. 6 gündür süren temizlik çalışmalarına deniz araçları ve Hatay Büyükşehir Belediyesi personeli ile destek verildi.

Samandag petrol sizintisi temizliginde 6. Gun 2 - yerel haberler - haberton
Samandağ petrol sızıntısı temizliğinde 6. Gün

Suriye’deki enerji santralinden 3 Eylül’de yayılan, Akdeniz kıyısındaki ülkeleri tehdit eden ve Hatay’ın Samandağ sahiline ulaşan petrol sızıntısından kaynaklanan partikülleri temizleme çalışmaları sürüyor. Hem açık denizde hem de sahilde devam eden temizlik çalışmalarında tonlarca atık, sahilden ve denizden arındırıldı. Çeşitli donanımlara sahip deniz araçlarıyla çalışmalara devam edilirken, Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nca oluşturulan ekipler, Samandağ sahiline vuran partikülleri temizledi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Suriye kaynaklı petrol sızıntısına karşı motorlu tekne ve müdahale ekipmanlarıyla gerçekleştirdiğimiz tarama ve müdahale çalışmalarına katılan denizcilerimize ve görev alan tüm personelimize gösterdikleri özverili çalışmalar için teşekkür ediyoruz” denildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler