TRY - Türk Lirası
EUR
19,597
USD
18,640
GBP
22,679
CNY
2,671
7 Aralık 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaSalihe Aydeniz için komisyon toplandı

Salihe Aydeniz için komisyon toplandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul’da polise yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz için komisyon toplandı.

TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu’nda DBP’li Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması için kurulan hazırlık komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. Hakkında 5 ayrı dokunulmazlık dosyası bulunan DBP’li Aydeniz de sözlü savunma yapmak üzere toplantıya katıldı. Aydeniz hakkındaki 5 dosyadan 4’ünün sözlü savunmasını kendisi, diğer dosyanın savunmasını ise HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş’ın yapacağı belirtildi.

‘YARIN KARARI VERECEĞİZ’

TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu’nda kurulan hazırlık komisyonunun başkanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından açıklama yaptı. Özkaya, Salihe Aydeniz’in 5 dosyadan 4’ü için savunmasını yaptığını, diğer dosya için ise HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş’ın Aydeniz adına savunma yaptığını belirtti. Özkaya, “Videoları da izledik. Birkaç fotoğraf ve şikayetlerle ilgili takipsizlik kararlarını sundular. Bunları da inceleyeceğiz. Yarın saat 11.00’de toplanacağız ve hep beraber kararı vereceğiz” dedi.

Salihe Aydeniz için komisyon toplandı
Salihe Aydeniz için komisyon toplandı

Özkaya, Anayasa ve İç Tüzük gereği Hazırlık Komisyonu’nun dokunulmazlıkların kaldırılmasına veya kaldırılmamasına yönelik kararlarını Karma Komisyona sevk ettiğini ifade ederek, “Bu sevkten itibaren Karma Komisyonu’nun 1 aylık süresi çalışmaya başlar. 1 ay içinde Karma Komisyon da kararını verir ve Genel Kurul gündemine gelir. Genel Kurul ne zaman takdir ederse o zaman görüşür” ifadelerini kullandı. 

Salihe Aydeniz hakkındaki 5 dokunulmazlık dosyasında birinin savunmasını yapan HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş da, “Yeni delillerimizi bugün ibraz ettik. TBMM tarihinde ilk defa müessir fiilden dolayı bir dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle karşı karşıyayız. Çok vahim bir gelişme” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler